OT: elektrokolo

Čihák Martin cihak na dkv.cd.cz
Úterý Březen 5 13:37:38 CET 2019


V zimě jezdím, ale nabíjím v teple.

 

Já myslím, že ty LIFEPO baterky zmizely z prodeje právě kvůli této vlastnosti. Jednou jsem na toto téma někde našel poznámku že už je nedodávají z tohoto důvodu. Já myslím že když je 12ti článková baterka rozbalancovat se dřív nebo později prostě musí. LiIon jsou v tomto patrně výrazně lepší, ale nevěřím že by se nerozbalancovaly vůbec. Ovšem mohu se mýlit – jiné zkušenosti z této oblasti nemám.

 

        Martin.

 

From: Hw-list [mailto:hw-list-bounces na list.hw.cz] On Behalf Of Vláďa Anděl
Sent: Tuesday, March 5, 2019 12:52 PM
To: hw-list na list.hw.cz
Subject: Re: OT: elektrokolo

 

A není problém s tím, že na tom jezdíte i v zimě? Nebo to přes zimu aspoň nabíjíte někde v teple? Řešil jsem baterii pro zřízení, které pracuje venku. Ono v mrazu nejde papírově nabíjet nic, ani olovo a NiCd. U Lionek je problém už když jsou v mrazu vybité a u LiFePO4 je problém jen nabíjení větším proudem. Nabíjení malým proudem do 0,1C prý snášejí, i když výrobci to nezmiňují.

Anděl

 

Dne 5.3.2019 v 12:02 Čihák Martin napsal(a):

Já mám elektrokolo tak 5-6 let. Udělal jsem si ho sám z konverzní sady. Koupil jsem tenkrát 10Ah LiFePo4 baterii. Ta první klekla asi po půl roce tak jsem to zareklamoval. Dostal jsem novou a s tou to dopadlo stejně. Jenže jsem potřeboval jezdit tak jsem to opatrně rozebral a zjistil jsem že jsou totálně rozjetá napětí jednotlivých článků a když se jeden článek dostane na minimální napětí elektronika pohon vypne (což je správně). Tak jsem jednotlivé články vyvedl ven a postavil si balancovanou nabíječku. Od té doby spokojeně jezdím a nevím co je baterka… Ročně najezdím tak 1000km.

 

Nemůže být rozbalancování článků i Váš problém ? Je mi jasné že patrně máte LiIon ale i tak bych hledal problém tady.

 

        Martin.

 

 

From: Hw-list [mailto:hw-list-bounces na list.hw.cz] On Behalf Of Ales Filip
Sent: Tuesday, March 5, 2019 11:42 AM
To: hw-list na list.hw.cz
Subject: Re: OT: elektrokolo

 

Dobrý den,

Táta má elektrokolo asi 4 roky. Jezdí na něm denně, protože ho bolí kolena. Na baterku ujel za 2 roky 2900km, a musel jsem koupit za 6500Kč novou. Takže to vychází na nějakých 2,20Kč/km bez ceny energie potřebné k nabíjení. Na druhou baterku ujel něco podobného, a budeme muset koupit další.

Docela by mě zajímalo, jak dlouho vydrží akumulátory v elektromobilu (klasickém autě). Navíc, když se s tím parkuje/jezdí v mrazech, které LiIon článkům také moc neprospívají. 

S pozdravem,
--
Aleš Filip
http://xanadu.khnet.info 
_______________________________________________
HW-list mailing list - sponsored by www.HW.cz
Hw-list na list.hw.cz
http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list

 

 


 <https://www.avast.com/sig-email?utm_medium=email&utm_source=link&utm_campaign=sig-email&utm_content=emailclient> 

Bez virů. <https://www.avast.com/sig-email?utm_medium=email&utm_source=link&utm_campaign=sig-email&utm_content=emailclient> www.avast.com 

 

------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://list.hw.cz/pipermail/hw-list/attachments/20190305/c7b15dba/attachment.html>


Další informace o konferenci Hw-list