Re: Ochrana Lídl LiON aku X20V

Pavel Hudecek edizon na seznam.cz
Sobota Červen 22 11:51:56 CEST 2019


Bez přístupu k článkům to udělat jde, ale je možné, že to bude buď nespolehlivé (zničí se horší článek), nebo paranoidní (vypíná i když nemá, třeba při každém rozběhu). Tyhle celkové ochrany se prostě k neregulovanému motoru moc nehodí.

Ale samozřejmě, zkusit to můžete, třeba to tak hrozné nebude. Takový obvod se dá postavit třeba s AVR, nebo nějakým ultra low power operákem.

PH

From: Ondřej Pavelka 
koupil  jsem si v Lídlu akumulátor Parkside X20V s tím ,že si vytisknu 3D redukci na starou Black & Decker aku sekačku a budu ho používat tam. Původní BD sekačka jela na NiMH. Jenže ačkoli ten X20V aku má v sobě elektroniku, pravděpodobně balancer, neboť Lídl nabíječka má jen dva kontakty, tak nemá vybíjecí ochranu a podařilo se mi ho zničit vybitím. 

Zkoušel jsem různé BMS (Battery Management System) z eBaye, ale ony chtějí přímý přístup k článkům, protože slouží jak pro nabíjení, tak vybíjení. Samotný vybíjecí ochranný obvod jsem nenašel, baterku (jako články) kuchat nechci, protože ji mám ještě do vrtačky a kompresoru.

Máte nějaké doporučení pro obvod, který bych vestavěl do oné BlackDecker sekačky jako ochranu před totálním vybitím LiON ? Odhaduju tam proud kolem 10-15A při rozběhu.
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://list.hw.cz/pipermail/hw-list/attachments/20190622/3b76b374/attachment.html>


Další informace o konferenci Hw-list