OT: psychotronika

Radek Benedikt benedikt na lphard.cz
Úterý Březen 6 15:57:55 CET 2018


>> Reichenbachovo světlo: To sice většina lidí nevidí, ale lze ho měřit fotonásobičem a při troše snahy i vyfotit, tzn. je to reálné, obyčejné světlo, které ve vzduchu normálně vzniká v souvislosti s běžnými (de)ionizačními procesy.

Leta pane se tomu věnovala i Akademie ved, resp. spoluzak mel diplomku z rozmezi pocitacu a mediciny – vyvijel kochlearni nahradu. (Coz je nahrada ucha, zvuk se zpracuje a ve forme elektrickeho drazdeni se vede do implantovane elektrody v pozustaku pacientova ucha.) A pohyboval se v laborce, kde se dala zmerit dnes modne receno „aura“ cloveka. Fotky z toho byly docela zajimave a asi by se z nich dalo ledacos vycist. V praxi jsem to ale nevidel pouzite. A v lekarske praxi neni ostatne dnes ani termokamera, tu je obcas videt jen ve veterinarni medicine.

 

>> Proutkaři: Virgule je poměrně dobrý zesilovač drobných změn svalového napětí. Jedna z věcí, které pak mají vliv jsou i změny magnetického pole. A podpovrchové struktury hornin na něj mají samozřejmě vliv, takže proutkař takové věci detekuje, k tomu má zkušenosti a vidí, co kde roste a pod. Dohromady asi pak není problém odhadnout, zda v daném místě voda bude. Když se na toto téma dělaly nějaké pokusy, tak proutkaři prokazatelně reagovali jen na věci ovlivňující magnetické pole.

Tata je geofyzik a za ty desitky let si vypestoval docela slusny cit pro to ma pod sebou. Preci jen vrt ci pruzkumna ryha neni levna zalezitost. Měli jste ho videt, kdyz se byl jednou u me podivat v kancelari na Mikru. Celou dobu se tam osival, co tady prosim te mas ? Trefil to, o patro nize jsem mel pod zidli pajeci linku s desitky kil cinu… (Na to, ze by se netrefil s povolanim, si rozhodne nemuze stezovat).

 

Radek (benedikt2hw.cz)

 

------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://list.hw.cz/pipermail/hw-list/attachments/20180306/4e4b0df6/attachment.html>


Další informace o konferenci Hw-list