Re: Powerbatt - prosba o konzultaci chemického charakteru

AZe aze na seznam.cz
Úterý Říjen 24 11:45:15 CEST 2017


Tyto experimenty jsem dělal zamlada, kdy ještě nebyl internet, psalo se to někde v časopisech. Pokud je baterie špatná, zasulfatovaná, má obvykle poškozené i mřížky a aktivní hmota v tom moc nedrží. Peroxid sice efektně bublá, pění, ale po akci je to to samé, ne-li horší. Staré baterii nepomůže ani svěcená, natož peroxid.
aze

From: hwnews konference 
Sent: Tuesday, October 24, 2017 11:36 AM
To: HW-news 
Subject: Re: OT: Powerbatt - prosba o konzultaci chemického charakteru

priznam se ze take netusim, ale rekl bych, ze tech reakci tam bude probihat vic 

jednak si myslim, ze probiha tahle rovnice (nechce se mi pocitat kolik ceho tam musi byt aby to vyslo)

PbS + H2O2 → PbSO4 + H2O


dle meho je v te baterii nejaky ustaleny stav mezi sulfidem a siranem a tim peroxidem to nabourate - na ten krystalicky siran to bude pusobit spis mechanicky - rozpadne se to jak je nalepen na aktivni hmotu desek

mam doma olovene baterie s cirym pouzdrem, ktere maji jednak zkraty mezi deskama (vypadana hmota z desek) a jednak jsou zasulfatovane - zkusim tam nalejt peroxid a uvidim co to udela - jen musim dojet do drogerky kde ten peroxid jeste snad maji

RV


Dne 24. října 2017 11:03 Kručinský Ladislav <ladislav.krucinsky na linde-mh.cz> napsal(a):

 Já děkuji za odkaz, diskuze je sice zajímavá ale moc informací neposkytne, hlavně pro mě podstatnou – co se stane s síranem po aplikaci peroxidu… Jeden diskutující tam naznačuje cosi o působení kyslíku ale přiznám se, nezní mi to příliš věrohodně. 

 Zdravím

 Ladislav Kručinský From: Hw-list [mailto:hw-list-bounces na list.hw.cz] On Behalf Of hwnews konference
 Sent: Monday, October 23, 2017 2:40 PM
 To: HW-news
 Subject: Re: OT: Powerbatt - prosba o konzultaci chemického charakteru asi to funguje, ale je tam hromada ALE - treba to, ze pri bourlive reakci dochazi k vytrhavani materialu z desek a moznost zkratu mezi deskama zkuste procist tohle http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=14038&start=315 Dne 23. října 2017 12:51 Kručinský Ladislav <ladislav.krucinsky na linde-mh.cz> napsal(a):

 Dobrého dne přeji.
 Pronikl do naší firmy prodejce (za mými zády) a přesvědčil naše baterkáře aby do trakčních baterií lili zázrak zvaný Powerbatt, který dokáže odstranit sulfataci. Mělo by se jednat o princip známý již dlouho (prý operoval pojmy 2. světová válka a ponorky a armáda atd...) kdy roztok na bázi peroxidu a ještě něčeho obnoví původní kapacitu baterie skoro na 100%. Naši baterkáři jsou teď možná pod vlivem jeho argumentační masáže a tvrdí mi že se skutečně u každé baterie projeví zlepšení stavu. Po nalití prý proběhne poměrně bouřlivá reakce a baterie se ohřeje cca o 10°C. My teď momentálně budeme zkoušet zda dojde u více starších baterií ke změně kapacity ale mně by zajímalo jedno:
 Co se chemicky stane se síranem olovnatým (PbSO4) když se smíchá s peroxidem vodíku (H2O2)? Připomenu, že při normálním nabíjení se síran účinky elektrického proudu rekombinuje na původní hmotu elektrod (anoda PbO2, katoda čisté olovo) a na kyselinu sírovou (houstne elektrolyt). Ten peroxid nějak naruší ten síran? nebo ho rozloží na nějakou frakci která klesne do odkalovacího prostoru baterie a tím se sice zpřístupní povrch elektrod ale ubude aktivní hmoty a tím se sníží kapacita?
 Najde se mezi vámi někdo chemie znalý (Šimon Cihelník už tady asi není...) který by mi to vysvětlil?
 Děkuji předkem.
 Kručinský
 _______________________________________________
 HW-list mailing list - sponsored by www.HW.cz
 Hw-list na list.hw.cz
 http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list
 _______________________________________________
 HW-list mailing list - sponsored by www.HW.cz
 Hw-list na list.hw.cz
 http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list

--------------------------------------------------------------------------------
_______________________________________________
HW-list mailing list - sponsored by www.HW.cz
Hw-list na list.hw.cz
http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://list.hw.cz/pipermail/hw-list/attachments/20171024/8ffc37cd/attachment.html>


Další informace o konferenci Hw-list