splnuji LED svetla aut hygienicke normy?

Pavel Hudecek edizon na seznam.cz
Úterý Listopad 21 13:06:47 CET 2017


Taky mi připadá, že je to čím dál horší. Při jízdě na kole je to fakt šílený. Při delších výletech jsem začal praktikovat to, že si odpoledne nejprve kolem západu slunce sundám sluneční brýle, ale později, kdykoli jedu někudy, kde jsou protijedoucí auta, je zas nasadím a světlo přepnu na max. Má asi 6 W, takže i s těma brejlema je pak vidět cekem dobře, resp. při protisvětle líp než bez nich.

Technicky je asi problém ve vyšší kvalitě reflektorů. Žárovky sice měly výkon velmi koncentrovaný do malého kousku vlákna, ale jeho pozice asi moc přesná nebyla, tak asi musely být reflektory rozostřené a velké, aby +/- svítily kam mají. Od dob xenonek se přesnost výrazně zlepšila, tak jsou optimálne zaostřené a můžou být menší.

Myslím že nastala doba k tomu, aby přední skla měla polarizační filtr a světla byla polarizovaná kolmo k němu. Jen se automobilky musí dohodnout, aby to měli všichni stejně. Nebo klidně ať to za ně rozhodnou v Bruselu, obě dvě možnosti jsou asi stejně správné, hlavně ať to mají všichni stejně.

PH

From: hwnews konference 
No to je skvele...koukal jsem na to prvni video. To video je presne jako krasne PR pro to, aby si to lidi kupovali, ale ze by treba natocili video z pohledu toho protijedouciho ridice? A jestlize se ta kamera chyta svetel na autech - jak se to bude chovat kdyz se potkaji dve auta co maji tohle vymaskovavani - nebo vic aut. 
A docela by me zajimalo jestli to treba vymaskuje i auto stojici na vedlejsi silnici.

Pisu to trochu nasrane, nebot potvrzuji, ze posledni dobou jezdim casteji vecer a ty neprijemne zablesky registruji take - ty nova svetla jsou smerovejsi (intenzivnejsi) a latence v tom rizeni proste zpusobuje jejich probleskovani, ktere je dle meho nebezpecnejsi nez kdyz nekdo nezhasnul dalkove...na to si oko aspon melo cas zvyknout...

Dne 21. listopadu 2017 11:43 Zuffa Jan <ZuffaJ na cgc.sk> napsal(a):
  Nebude to tym, ze prechod svetlo tma je ovela ostrejsi nez u beznych svetiel
  a oko sa nestihne prisposobit? Minule islo oproti auto s xenonmi a ked poskocilo
  schytal som zablesk do oka celkom neprijemny.  -----Original Message-----
  From: Hw-list [mailto:hw-list-bounces na list.hw.cz] On Behalf Of Pavel Kutina
  Tak o tom, že to pro řidiče funguje velmi dobře, nebylo snad ani pochyb - otázka je, jak se cítí protijedoucí. Přiznám se, že čím dál častěji mám pocit, že "ty světla proti má nějaký jedovatý", ale jestli je to tím, že mi stárnou oči a dostavuje se dřív únava, nebo jestli jsou skutečně jedovatější, to neodhadnu, málokdy mám při míjení čas a chuť odhadovat typ, rok výroby a stupeň výbavy protijedoucího auta.
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://list.hw.cz/pipermail/hw-list/attachments/20171121/2eda688a/attachment.html>


Další informace o konferenci Hw-list