VKV jednotka s ECC85

Glajc Pavel pavel.glajc na del.cz
Úterý Září 20 12:35:02 CEST 2016


Aha, přehlédl jsem....to namotávání na druhou stranu by mohlo mít za následek posunutí mimo pásmo, kde skoro nic nevysílá. Pro kontrolu: když je jádro nejvíc zasunuto v cívce, měl by být ukazatel na nejvyšším kmitočtu. Nejnižší indukčnost, protože je jádro hliníkové. Obráceně než u feritu.
Když už točíte těmi hrnky, zkuste je vytočit skoro nahoru. Neobjeví se nějaké stanice? Chce to ale trochu lepší anténu, aspoň dipol.
pg


----- Původní zpráva -----
Odesilatel: "hwnews konference" <hwnews na cncnet.info>
Příjemce: HW-news <hw-list na list.hw.cz>
Datum: 20.09.2016 12:18
Předmět: Re: Re[4]: VKV jednotka s ECC85

 http://www.oldradio.cz/schemata/ts805sn.pdf ale jo je to v tom co jste poslal na strane 12 kapitola 3.24 - zminene napeti slouzi prave ke kontrole proudu oscilatoru. Me trochu mejli to, ze to napeti je ZAPORNE vuci kostre. Namerim nejvice -0.2V.


Jak jsem psal tak jsem to nejdriv vse vyzkousel jen s vyfoukanim prachu, az nasledne s umytim v saponatu. Vse jsem od vody vyfoukal vcetne tech hrnicku. Co se tyka nasunuti jader - mam je urcite spravne - do civky oscilatoru (ta kde jsou dve vinuti) jde jadro bez zapichu.  Pokud tohle neprehodim tak se potom da udelat jedine chyba ve smeru namotavani na hridel ladeni, ale to me v tuto chvili nemusi trapit.


To kde byly vytocene hrnicky vim - mam to poznacene - navic ono to na ne i reaguje - pomoci toho jednoho jsem schopen nastavit i nejvetsi napeti (proud oscilatoru) na tom mericim bodu.
 
 
Dne 20. září 2016 11:53 Glajc Pavel <pavel.glajc na del.cz> napsal(a):
Ani zmínku o 0,2-0,4V jsem nenašel. Pošlete odkaz? Ještě mne napadlo nevysazuje oscilátor protože natekla čisící kapalina do hrníčkových trimrů a teď nemůže ven? Jediná odpomoc je změřit šuplérou výšku nebo udělat tužkou rysku a počítat závity. A vyfoukat. Jinak ten motouz s jadérky tam jde i obráceně, mechanicky to není velký rozdíl (5mm), elektricky se to může chovat nepředvídatelně.
Jinak k té úpravě na CCIR: podpírání pevnými kondíky se dělalo když byl malej rozsah trimru, např. WK70122, u hrnků je rozsah 1:10. Cvičně jsem to zkoušel  spočítat a pokud je původně trimr v půlce (15pF) vychází tam změna o 7-8pF a to je s hrnkem bez problémů. Nemám teď žádnej po ruce abych to uvedl v otáčkách. Jen ten rozsah celého pásma CCIR se strmostí jaká je u těchto jadýrek nedosáhnete. Musely by se vysoustružit nové s větší strmostí. Osobně bych se spokojil s pár stanicema buď dole nahoře nebo uprostřed, jen aby to hrálo. Takže cívky přemotávat nemusíte. I když odmotat jeden závit by zas taková tragédie nebyla.
pg


----- Původní zpráva -----
Odesilatel: "hwnews konference" <hwnews na cncnet.info>
Příjemce: HW-news <hw-list na list.hw.cz>
Datum: 20.09.2016 09:23
Předmět: Re: Re[2]: VKV jednotka s ECC85
 

 
 
Dne 19. září 2016 21:49 Glajc Pavel <pavel.glajc na del.cz> napsal(a):
Začal bych injektáží mf kmitočtu 10,7 nemod. přes plechový kroužek na baňku ECC. Více ve slaďovacím předpisu třeba zde:
http://www.oldradio.cz/schemata/ts805sn.pdf
měřák na MB2, třeba multimetr.
Pokud neprojde zaměřit se na ECH, příp 6F31, o přepínačích jsem již psal.
Slaďovací předpis máte asi jiný, v mnou uváděném jsem nenašel zmínku o 0,15V.
Ne ja psal, ze s jednou elektronkou tam neni nic a s druhou horko tezko 0.15V - pritom pisou ze tam ma byt v celem rozsahu 0.2-0.4V
 
Pokud projde, vada bude už jen v ECC nebo okolo. O měření oscilátoru psal již Martin. Chce to fakt hodně volnou vazbu. Je dost háklivej na vysazení. Pokud uvidíte jakýkoliv sinus v pásmu VKV chce to zvětšit odstup od oscilátorové cívky a pak teprve měřit kmitočet. Měl by chodit 76,2-84,2MHz. Případně ho dostat do pásma. Cívkou dole, kondíkem nahoře. O měření zda kmitá oscilátor změnou proudu jsem již psal. Pokud se Vám tohle vše podaří, mělo by to chodit celé, případně doladíte ještě vstup. Problém je v tom, že na pásmu již téměř nic nevysílá, u mě jen jedna stanice někde nahoře. Mělo by však být chytatelné nějaké rušení které produkuje běžné PC. Pokud se Vám podaří i tohle je na zvážení zda nepřeladit jednotku do CCIR pásma i když celé se tam asi nevejde.

No on je aspon co jsem cetl u tehle jednotky, ze tam nejsou podeprene ladici kondy pevnyma a ze to asi nejspis by vyzadovalo nove civky,
 
Ale aspoň něco by hrálo. Hodně štěstí a
směle do toho, není to zas tak hrozné, jak si spousta lidí myslí.
pg

 
 
 
 

_______________________________________________
HW-list mailing list  -  sponsored by www.HW.cz
Hw-list na list.hw.cz
http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list
 
 
_______________________________________________
HW-list mailing list  -  sponsored by www.HW.cz
Hw-list na list.hw.cz
http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list

 
 
_______________________________________________
HW-list mailing list  -  sponsored by www.HW.cz
Hw-list na list.hw.cz
http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://list.hw.cz/pipermail/hw-list/attachments/20160920/29a5c1ce/attachment.html>


Další informace o konferenci Hw-list