PLC - pomoc pri vybere

Zdeněk zdej na atlas.cz
Úterý Leden 26 20:42:41 CET 2016


To jsme na tom podobně. J

 

Taky jsem si zvykl programovat v žebříku. Hlavním důvodem je, že je u různých výrobců dost podobný. Jen není příliš efektivní pokud se pracuje s čísly. Pak se stává, že na obrazovce sotva vidím jednu linii.

Nedávno jsem zkusil na S7 jejich jazyk SCL a v některých případech mi přijde přehlednější než LAD. Vidím toho na obrazovce minimálně 5x víc. Výhodou také je, že si mohu části programu dočasně „odložit“ třeba do textového souboru a ladit program bez nich.

 

Z.

 

From: Hw-list [mailto:hw-list-bounces na list.hw.cz] On Behalf Of Radek Sztwiorok
Sent: Tuesday, January 26, 2016 5:36 PM
To: HW-news
Subject: Re: Re[2]: PLC - pomoc pri vybere

 

Tady nejde o oblibence. Mne je to relativne jedno a posledni roky mne situace donutila delat snad ze vsemi vyrobci a kazdy ma svoje. Delam v oboru kde jsou penize az na prvnim miste takze se hledaji alternativy. Komford siemense to nema ale musim rict ze siemens zase za mne nema komford moelera a tady to je uz o oblibenci ale malokrate se mi ho podari prosadit. Mne se daleko lepe totiz programuje v zebriku nez v tech logickych blocich, ale jak rikam je mi to jedno. Posledni dobou teda cca 2 roky jsem logo ani nikde nenasadil ani S7-200 ani 1200 za to jsem nasadil alternativu S7-200 od technoline a jede jak  praku. Podpora je krasna vec jenze alezi odkud jste a ke komu se dostanete. Jsou technici a technici.  

 

Dne 26. ledna 2016 16:50 Vladimír <newlad na centrum.cz> napsal(a):

 Jj, chápu, že každý máme svého "oblíbence". Dívám se na ten xLogic, a nemohu se ubránit dojmu, že je to obšlehnutý, trošku upravený Siemens OBA6, a to včetne software.
Co se týká podpory tak ano, Siemens je nepružný moloch, jak tu padlo, ale já např. beru Logo! z Jorku, a tam mám podporu na telefon. Nemám s tím sebemenší problém.

Vladimír 

------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://list.hw.cz/pipermail/hw-list/attachments/20160126/da21d895/attachment.html>


Další informace o konferenci Hw-list