OT - CZC sluzby

J. Polívka jpolivka na volny.cz
Úterý Červenec 12 06:58:02 CEST 2022


No jo no, vezmou nějakého mlaďase a pak to takhle vypadá.
Jezdím tam, ale už málo, v Hviezdoslavova 666/26, 149 00 Praha 4 do toho 
barevného baráčku.
Kdybych vedle v domě neměl kamarádku za kterou občas musím zajít tak 
bych už asi taky ne.
Né že bych tam nebyl spokojený, tam to odsejpá dobře ale Alza má výdejnu 
a prodejnu drobností na Budějovické.
Dnes odpoledne si tam jdu pro sekačku.
PS: omlouvám se že to připojím sem ale po delších zdr. problémech už 
jsem OK. Nevím na jak dlouho :-)
Ale jsou stále monitory NEC E223W, 22". Barva černá.
Nové nevybalené za 700, použité vyzkoušené s nohou za 500, použité 
přezkoušené bez nohy za 300.
Pokud jsem někomu nemohl vyhovět tak zřejmě kvůli postcovidovým 
problémům, ztráta energie atd.
No, sahala po mně drsně ta mrcha.
Už cca tři týdny OK a dokonce jsem před pár dny vymaloval přítelkyni byt.
Hezký den všem,
Jindra Polívka
--------------------------------------------------------------------

Dne 12.07.2022 v 3:30 Petr Zahradník napsal(a):
> Ahoj,
>
> o tohle se s vámi musím podělit. Běžně počítačovou elektroniku nakupuji u dvou distributorů, protože je to pohodlné. Levné ne, to bych kdekoliv koupil levněji, ale pohodlné a rychlé. Ale čas od času něco menšího nakoupím také u CZC. Zvlášť proto, že v mém městě mají výdejní místo. Nebo prodejničku, řekněme. Tentokrát si syn chtěl něco objednat, a tak mu říkám, ať to neposílá, ale nechá dodat do té jejich prodejny, že mu zboží v pohodě vyzvednu.
>
> To funguje tak, že když "jste za rohem", kliknete na čudlík na webu, oni vám zboží připraví, no a vy si ho jen vyzvednete pomocí PINu. Takže, když jsem se blížil, zavolal jsem z auta synovi, ať na čudlík klikne a řekne mi PIN. Ještě jsem nějakou dobu parkoval, přišel jsem tam asi 5-10 minut poté. Na prodejně jeden člověk, na stole mekáč (cola, hranolky), už to je docela neprofesionální. Nicméně tam měl zrovna zákazníka, který tam něco reklamoval. Takže prdlajs připravil. OK, čekám asi 10 minut, než ho vyřídí. To se muselo zrovna trefit, protože jsem tam od covidu nikdy neviděl zákazníka. Takže ho vyřídil a přišla řada na mě.
>
> Nahlásil jsem PIN a on, že potřebuje čtyři poslední čísla objednávky. Povídám, že neznám číslo objednávky, proto jsem nechal kliknout na čudlík, aby objednávku připravili, a mám PIN. Tak prý zrovna dnes jim aktualizují web, a tak to nefunguje. Zkouším tedy, aby objednávku našel podle jména. To asi nejde. Že prý se tedy podívá, jestli už to náhodou nejde. Řekl si tedy znovu o PIN, chvíli zírá do monitoru a pak hlásí: "Něco se tu objevuje, to bude asi ono." Tak že jako jo. No on to začal hledat po prodejně, po šuplíčkách, po skříňkách, někde za rohem v regálu. S mobilem v ruce, kde měl seznam 10 položek, to tam asi 15 minut hledal.
>
> Člověk by řekl, že když velká internetová IT firma něco pošle na svou prodejnu k výdeji, tak to dá nějak dohromady do krabičky nebo do pytlíku nebo do tašky. Nebo aspoň, když tedy ne, tak v předchozích mnoha hodinách, kdy tam ten týpek sedí a nemá do čeho píchnout, si zboží přichystá na hromádku, protože se dá asi očekávat, že si pro objednané zboží někdo přijde. Tak ne, takhle to nefunguje. Pak to všechno ještě skenoval do počítače. Šlo mu to tak rychle, jako by tam byl první den. Nejméně 30 minut jsem tam strávil. Ještě že jsem nepřišel čtvrt hodiny před zavíračkou 😊
>
> Mimochodem, ten předchozí zákazník, než odešel, tak si tam ještě prohlížel vitrínku a ptá se, jestli opravdu nějaké Lego je za tři stovky. Tak prý ne, prý jim jen zlobí elektronické cenovky, které tam mají nově. Zřejmě jim ten den toho moc nefungovalo, když měli i špatné ceny na cenovkách. Což je docela zajímavé, protože pokud by se ten člověk zboží dožadoval, asi by měli trochu problém. Proč na prodejně, kde mají asi tak 20 položek skladem, mají elektronické cenovky, když si tam jeden zaměstnanec houpe nohama, to je mi také záhadou.
>
> Tak jsem si říkal, že to ta internetová dvojka poslední dobou docela nezvládá. Připadalo mi, že to tam dřív fungovalo dobře. Jak tohle vůbec může být dvojka na trhu? Pak není divu, že ta firma se zeleným uřvaným maskotem nemá absolutně žádnou konkurenci.
>
> Petr Zahradník, počítačový expert
> e-mail: clexpert na clexpert.cz
> mobil: 602 409 601, telefony: 475 501 627, 910 256 000
> http://www.clexpert.cz, http://www.zahradniksebavi.cz
> Petr Zahradník, Computer Laboratory
> Obvodová 740/14, 400 07 Ústí nad Labem
>
>Další informace o konferenci Hw-list