Reflow z topinkovače?

Šerých Jakub Serych na panska.cz
Úterý Srpen 24 20:35:35 CEST 2021


Zdravím!
Už delší čas uvažuju, že bych si udělal nějakou jednoduchou reflow pec na SMD montáž. Po Internetu se válí množství návodů na reflow z minitrub. Jenže ty nejlevnější které jsou relativně malé nedosahují potřebných teplot, a ty co by asi teplotně vyhověly jsou příšerně velké a poměrně drahé. Tak mě napadlo, jestli by reflow nešel udělat z obyčejného topinkovače za pár stovek (např. takovýhle za dvě stovky https://www.eva.cz/zbozi/67472/topinkovac-professor-cz505b/ nebo jakýkoliv podobný), který by se prostě položil na bok a na nějaké mřížce by se tam místo toastu zasunula deska. 
Myslím si, že by to oproti větším troubám mělo velmi malou tepelnou setrvačnost, takže by se dalo docela kouzlit s křivkou reflow. Na druhou stranu nevím, jak moc rovnoměrně by to dokázalo desku zahřívat, když topné spirály mívají rozestup drátů minimálně kolem 1 cm. Ale na samotném toastu "otisky" spirál moc vidět nejsou, a navíc dělám opravdu malé destičky (typicky se vejdu do cca 5x5 cm) tak třeba by to nemuselo s tou rovnoměrností být tak zlé.    

Nezkoušel jste to někdo nebo nemáte tip na něco, z čeho to udělat tak, aby se to vešlo do stísněných panelákových prostor a nebyl to velký krám o který budu furt jen zakopávat? (použití tak 2x do roka na zcela hobby projekty)

Jakub Šerých 


Další informace o konferenci Hw-list