Re: OT_ účet proti podvodu

Pavel Hudecek edizon na seznam.cz
Neděle Září 29 19:12:31 CEST 2019


Bych mu poslal taky takový potvrzení, že už jsou přeposlaný:-)

PH

From: Jindroush 
Vase cislo uctu jako takove neni predmetem utoku. Tim se jen navazuje konverzace a pripravuji se dalsi kroky. Neni mi znam zadny utok, kde by samotne ziskani cisla uctu, mohlo byt k necemu zneuzito.
Utocnik vam pak napise, ze vam poslal cenu za predmet + 1000usd na dopravu a pak po vas bude chtit, at tech 1000usd preposlete vy na ucet dopravce. A ten je utocnikuv.
Pocita s tim, ze mu uverite, ze uz jsou penize na uctu, pripadne posle 'falesne' potvrzeni o prijmu penez, napr. na paypal. A tim, ze prevedete dal penize, prijdete pritom o svoje.

Zkousel jsem to vickrat cely odkomunikovat, bylo to vzdycky stejny ;-) Vzdy pak nasleduje vyhrozovani Interpolem apod, ze jste nepreposlal ty penize na ucet dopravce a tim se snazi znejistit obet.

Je treba byt opatrny, ale neni treba byt paranoidni a hned si nasazovat alobalovou cepicku (jako tady nekteri, kteri si kuprikladu chteji disablovat dotykove karty, nebo si platebni karty vselijak zamykaji, nabijeji apod).
J.

On 29.09.2019 18:03, Krucinsky, Ladislav wrote:

  Ahoj, omlouvám se za OffTopic ale už to tady kdysi kdosi zmínil a já to nemůžu dohledat v archivu…

  Situace: Prodávám něco na Bazoši nebo jiném internetovém portálu a ozve se mi zájemce, že by to koupil ale že momentálně není v ČR a že mi pošle peníze na účet, ať mu pošlu číslo. Tahle situace se dost často opakuje a je mi podezřelá.

  Dotaz:

  Dá se založit nějak jednoduše účet „na chvilku“ – pokud na něj peníze příjdou, je to OK, pokud ne je jasné že zájemce chytračil a potřeboval jenom číslo účtu k (asi) nějakému útoku na zjištění hesla atd… ?

  Děkuji za případné přesměrování do archivu.
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://list.hw.cz/pipermail/hw-list/attachments/20190929/3050eab5/attachment.html>


Další informace o konferenci Hw-list