Re: přepínání sériovek

Tomas Urbanek turbyho na me.com
Úterý Březen 12 21:53:01 CET 2019


Pokud ta RS485(?) nebude v dobe nahravani fw aktivni tak by melo stacit tam vrazit oddelovaci R. Ono nekdy mene je vice. Tedy pokud to jde.

Druhe reseni je pouzit mcu s potrebnym poctem u(s)artu. Obvykle je to jednodusii, mensi a casto i levnejsi nez se trapit s nejakym externim multiplexingem.

T

12. 3. 2019 v 21:21, Jindrich Fucik <fulda na seznam.cz>:

> Ahoj vespolek,
> 
> mám takovou představu, že bych si udělal desku, která se bude tvářit jako Arduino (Nano/Uno R3), bude na ní atmega s arduino boot loaderem a usb-serial převodníkm (třeba ftdi) pro nahrávání kódu z Arduino IDE.
> Zároveň ale potřebuji sériový port používat jinde (komunikace po RS485). Proto jsem si naplánoval, že budu sériový port "přepínat".
> Představa je taková, že Tx z procesoru připojím na Rx obou převodníků (max485 i ftdi). Problém je opačná strana, Tx z převodníků musím přepínat do jednoho Rx na procesoru.
> 
> Naplánoval jsem si na to jednu 7400, kterou použiji jako přepínač. Pokud je přítomno Vbus (je připojeno USB), tak se port přepne na ftdi a bude se očekávat programování, pokud není tak se přepne na max485 a bude se očekávat normální komunikace.
> 
> Vlastní přepínač si představuji zhruba takto:
> 
> (rychlost komunikace pro boot loader je 115200, rychlost pro 485 je 65000)
> 
> Mám něco špatně? Je nějaký jednodušší a lehčí postup?
> 
> Díky
> 
> _______________________________________________
> HW-list mailing list  -  sponsored by www.HW.cz
> Hw-list na list.hw.cz
> http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-listDalší informace o konferenci Hw-list