Re: [OT] zase pošta

AZe aze na seznam.cz
Pátek Prosinec 20 11:35:06 CET 2019


Kdysi mě pošta oznámila, že zásilku z Hamburku (balík cca 20 kg, 60x60x30) nemohou doručit, protože nemají tak velké auto (!). Pošta Kroměříž, cca 7 km. Jelikož doprava byla zaplacena až na místo určení, tedy domů, ihned jsem napsal stížnost někam do Prahy na centrálu a poněkud jsem jim vynadal, že když to neumí, mají zásilky přenechávat jiným dopravním firmám, které mají větší auta. Po poledni tady přistála dodávka s balíkem a pošťačka s námi 14 dní nemluvila...
aze

From: Vláďa Anděl 
Sent: Friday, December 20, 2019 10:52 AM
To: hw-list na list.hw.cz 
Subject: Re: [OT] zase pošta

Pokud to fakt máte změřené, tak asi jediné co na ně platí, nahlásit příslušnému úřadu :-) protože to jediné na ně platí. Tam pak žádná arogance jejich vedení nepomůže. 


Anděl

Dne 19.12.2019 v 18:51 Jan Kuba napsal(a):

 Já dnes zase musel stát hodinu ve frontě, tak nějak jsem ten cvrkot sledoval. 
 A některých těch lidí za přepážkou je mi skoro líto. Dělají to co mají, mají prdlajs plat.. na druhé straně tam stejně dlouho nevydrží.
 Střídá se to tam jako ponožky.
 Ale jak jste psal o tom zabedněném vedení - to není jen na ČP to je s malými výjimkami snad všude.

 Byl jsem si stěžovat na místní kabelovce - že jim to všude svítí ( a ruší mi to HAM rádio :-) ) , uvedl jsem místa a úrovně - že je to někde taková pára, že naladím s anténou celou nabídku.
 Dnes mi přišel doporučený dopis ( kvůli kterému jsem tam stál na poště hodinu ) , že mají vše podle normy , že je všechno perfektní a změřené a že to má určitě špatně konkurence ( která žádná není)
 A že když se dívám na nabídku, kterou neplatím, je to trestné. A podepsán nejvyšší hlava pomazaná.
 A v obálce byla přiložená reklama na jejich služby. 
 Tak to ve mě vřelo, a jedu domů z pošty a cestou vidím auto jejich firmy a technika, jak se vrtá v rozvaděči.
 Tak jsem u něj zastavil a jdu k němu a říkám slušně, jestli má čas, že bych jen chtěl nějaké informace.
 A on hned spustil , že nemá čas, že honí prosakování signálu, že ho debilní šéf honí před svátkama, že prej si nějakej další vůl stěžuje, že se kouká zadarmo jenom s anténou.
 Tak jsem raději zapadnul do auta a pokračoval domů.

 Takže je to asi všude stejný. Šéfové lžou, management lže, nejhorší že i někdy sami sobě.
 st 18. 12. 2019 v 12:50 odesílatel Jindrich Fucik <fulda na seznam.cz> napsal:

  Ahoj vespolek,

  Včera jsem učinil životní zkušenost o kterou bych se rád podělil. Setkal jsem se s ředitelem DÚS Praha Ing. Horáčkem. Že si jako pohovoříme o tom, proč k nám za tento rok nezavítal pošťák dřív než po několika urgencích a tak celkově.

  Neměl jsem moc velké očekávání, ale zase tak špatné jsem to také nečekal.
  Pochopitelně začal větou, že má podstav, tak jsem mu řekl, že to chápu, protože kdo z mladých se kdy pokoušel použít služby české pošty, tak velmi rychle došel k závěru, že v takovém bordelu pracovat nechce.
  Tak přešel na to, že mají málo peněz, že jim stát dluží peníze. Zase jsem se ho zeptal, jestli jsem něco přehlédl, ale že firmy s normálním vedením minimálně odmítají pracovat pro neplatiče. Taky že jsem v médiích nezaznamenal žádné informace o tom, že by stát poště dlužil nějaké peníze a pokud se jedná jen o to, že si pošta myslí, že by jí stát mohl dávat více peněz protože to chce a nemá k tomu důvod, tak že to je dost lichá představa.

  Zak začal mluvit o úspěšnosti doručování. Údajně 0,021% zásilek není doručeno. Tak jsem se začal smát a řekl jsem mu, že tomu číslu naprosto rozumím, ale že to je lež. Že vím, že za nedoručenou považují tu, kde se odesílateli podaří prokázat, že zásilka nedošla. Ale nic to neříká o tom že "eLka" označí za doručené a přitom je někde zahodí, balíky, které vrátí čistě proto, že adresátovi neřeknou, že mu nějaká zásilka přišla a tak. To bylo téma u kterého jsme se bezvadně pohádali. Asi si myslel, že jsem pitomec, který netuší co všechno se dá se statistikou dělat.

  Docela dobrá byla diskuze na téma budování značky. Když jsem mu řekl, že si neumím představit, že by v normální firmě mluvil zaměstnanec na manažerské pozici takhle negativně o svém zaměstnavateli, tak bylo vidět, že jsem použil slova, která nikdy neslyšel a že vůbec nechápe, proč by ho mělo zajímat, jaký obraz svého zaměstnavatele vytváří a že je to právě on, kdo ho vytváří.

  Takže jsme se zase rozešli, protože to bylo takzvaně mlácení prázdné slámy.

  Prostě strašné, to je podnik, tam bych nechtěl pracovat ani náhodou. Tak zabedněné vedení, to je prostě katastrofa. Jen výmluvy a lži do vlastní kapsy.
  _______________________________________________
  HW-list mailing list - sponsored by www.HW.cz
  Hw-list na list.hw.cz
  http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list


  
_______________________________________________
HW-list mailing list - sponsored by www.HW.cz
Hw-list na list.hw.cz
http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list
--------------------------------------------------------------------------------
_______________________________________________
HW-list mailing list - sponsored by www.HW.cz
Hw-list na list.hw.cz
http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://list.hw.cz/pipermail/hw-list/attachments/20191220/05fa1628/attachment-0001.html>


Další informace o konferenci Hw-list