RE: Čtečka knih

Čihák Martin cihak na dkv.cd.cz
Pondělí Prosinec 16 09:56:24 CET 2019


Přidám ještě jeden argument. Čtečka v normálním režimu (bez podsvícení) neunavuje zrak protože nesvítí. Je to stejné jako když čtete z papíru. Koukat několik hodin do mobilu – tím si jenom zničíte oči.

 

                Martin.

 

From: Hw-list [mailto:hw-list-bounces na list.hw.cz] On Behalf Of Jan Kuba
Sent: Monday, December 16, 2019 7:02 AM
To: HW-news
Subject: OT: Čtečka knih

 

Píšete, že jste čtečkou nepolíbený a že s vám na mobilu čte lépe než na papírových displejích což si trochu odporuje. Až si tu čtečku vyzkoušíte, určitě změníte názor. Spotřebu mobilu nebo tabletu v režimu "čtečky" nebudu ani zmiňovat, o kvalitě ink displeje na čtení nemá cenu psát, pokud to někdo neotestoval na vlastní oči. Sám bych rád měl takový display k PC ve velikosti alespoň 15 palců. 

pondělí 16. prosince 2019 Pavel Kutina <hw na prelude.cz> napsal(a):

Jen dotaz od čtečkou nepolíbeného - má to smysl? Mám skoro šestipalcový mobil, v něm cca 20.000 knížek a nainstalovaný a docela hezky nakonfigurovaný Cool Reader (umí samozřejmě denní/noční režil, nastavení písma, kontrastu písma i jasu podsvícení, čte se mi na tom lépe, než na papírových displejích).

Co mi čtečka přinese mimo to, že ji nemám v každé čekárně, autobusu nebo vlaku s sebou v kapse? Kdysi jsem si chtěl čtečku pořídit, ale pak jsem četl na tabletu a časem si pořitoval větší a větší telefony, takže jsem nějak plynule přešel "na plný úvazek" na ně (mimochodem - moje první "čtečka" byla PalmPilot Pro, z toho důvodu mám prakticky celou knihovnu v .pdb, zvykl jsem si na něj, byť nemá obrázky a neumí rozumné formátování).

Pavel Kutina
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://list.hw.cz/pipermail/hw-list/attachments/20191216/d625196e/attachment.html>


Další informace o konferenci Hw-list