Re: Instalace USB driverů FTDI / Papouch 485 na WIndows 10 64b

Pavel Hudecek edizon na seznam.cz
Pondělí Září 10 22:40:30 CEST 2018


Pokud jsem dobře pochopil dotaz, tak problém není že nejde “správné” přerušení (pro nějaké obskurní softy), ale že nejde nainstalovat driver obecně.

PH

From: pyjan 
RS232 a 485 má pevně danou adresu a přerušení už od doby DOSu. To tam musíš dostat, ručně nastavit natvrdo. Ten problém byl už v WinXP, které tam dávaly adresy a přerušení podle libosti a zařízení pak nekomunikovalo, protože se nenašlo. Pochybuju, že to ve W10 půjde, protože je to z hlediska technologických komunikací zmetek a šmejd. Proto v řadě provozů v mnoha továrách jedou ještě W98SE, W2k a WinXP. Pro WinXP  Mrdvo$oft dělá stále placené upgrady pro vybrané  zákazníky. 


Ondřej Pavelka napsal(a):
  už půl roku se neúspěšně snažím nainstalovat drivery FTDI (Papouch SB485) na svůj počítač s WIndows 10 64bit. Vždycky když mě napadne nějaký postup, tak ho vyzkouším, ono to nejde, tak to zase nechám měsíc hnít a tak pořád dokola. Kdysi se to přes Teamviewer panu Hendrychovi od Papoucha povedlo, pak jsem přeinstaloval windows a jsem opět v bodu nula. Hrál jsem si v INF souborech s VID a PID (jsou totiž odlišné od klasických převorníků RS232/USB), dokonce jsem si i vytvářel podle známého VID 5050 a PID 0103 vlastní instalační sestavu, ale nepomohlo to. 


  Po připojení Papoucha 485 do USB se objeví ve správci zařízení "Další zařízení" - "Papouch SB485" a žádná metoda nainstalování driverů nefunguje - prostě je to odmítne, že Systém Windows nemůže najít ovladače pro vaše zařízení. Přes aktualizaci driverů to nejde, násilné přidání přes soubory z disku taky ne. Na počítači mám několik FTDI rozhraní i CP2102, s ničím nemám problém, jen s tím SB485.

  V zoufalství mám připraveno, že pomocí utility pro změnu EEPROM v FTDI obvodu z toho udělám normální RS232/USB převodník. Ale přece se to musí dát udělat nějakou standardní cestou. Už netuším, co bych mohl udělat jinak.

  Oficiální návod jak instalovat i moje obrazovky jsou zde - https://drive.google.com/open?id=1UjFvIwQAk4FABOl_5sfyJaFw_qDKpZEu


  Máte nějaký nápad ? Např. co mám zkontrolovat nebo co umazat ? Ten návod, co Papouch přikládá k driverům, jsem pochopitelně zkoušel.
  Pro adresář "CDM v2.12.18 WHQL" Certified to napíše, že není kompatibilní nebo určený pro 64 bitový systém, pro doporučený adresář "CDM 2.04.06 WHQL Certified" z návodu to stejný.

  Buď něco nevidím, nebo to opravdu nejde...
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://list.hw.cz/pipermail/hw-list/attachments/20180910/9b5ccc29/attachment.html>


Další informace o konferenci Hw-list