[MECH:] 3D tiskarna - problem s prvni vrstvou

Čihák Martin cihak na dkv.cd.cz
Středa Březen 7 08:12:40 CET 2018


A já si stále myslím že je špatně nastavená výška trysky případně extruze 1 vrstvy. Mám k tomu důvod. Měl jsem přesně stejný problém a mé tisky vypadaly přesně jak je to na těch obrázcích. Šílel jsem z toho přesně jako Vy. Nakonec jsem přišel na to, že se mi povedlo při úpravách tiskárny vyjet se stolkem příliš nahoru a pružiny držící stolek byly tak volné že dovolily samovolný pohyb stolku (třeba při drcnutí trysky do tištěného povrchu). Seřídíl jsem stolek, začal jsem tisknout a najednou to vypadalo jako u Vás. Stolek se pohnul a v nové poloze se zadrhl na šroubech. Zkontroloval jsem nastavení stolku a vše bylo špatně. Po každém tisku byl stolek rozjetý. No… chvíli mi to dalo než jsem na takovou blbost přišel. A že to bylo jmen :-)). Jakmile jsem utáhl pružiny a nastavil stolek tiskárna tiskne krásně a od té doby jsem na stolek nemusel sáhnout.

 

A teď si  z těch protichůdných rad vyberte J.

 

                Martin

 

From: Hw-list [mailto:hw-list-bounces na list.hw.cz] On Behalf Of Jaroslav Buchta
Sent: Wednesday, March 07, 2018 6:29 AM
To: hw-list na list.hw.cz
Subject: Re: [MECH:] 3D tiskarna - problem s prvni vrstvou

 

me to prijde spis jako problem utemovani struny v hotendu, jde o to, jaky mate presne typ ale chce to, aby byl krome trysky co nejstudenejsi, hlavne PLA jak se trochu ohreje, tak se roztemuje v te chladnejsi casti a pak vyzaduje velkou silu k posunuti do trysky. U jednoho jsem s tim bojoval az jsem ho vyhodil, nahradil novym a ten je OK i kdyz je podobne konstrukce. Idealni jsou asi s teflonovou vlozkou misto samotneho duteho sroubu.

Dne 06.03.2018 v 22:07 Milan B. napsal(a):


Aby to nebolo len o recneni, nieco som skusal, tak som natocil tlac prvych dvoch vrstiev. Je to PLA, 0.2mm tryska, vrstva 0.1mm, sklo s lakom na vlasy, 55 stupnov.

Na (dost mizernom) videu je vidno nerovnost podlozky (sukienka vlavo je skor vyryta do laku), takisto tie svetlejsie miesta na prvej vrstve. Ako sa neskor ukazalo, ku vsetkemu nestastiu tryska bola priucpata - uz druha vrstva uz bola ciastocne tlacena z tenkych vlaskov, o dve vrstvy neskor sa tryska upchala uplne.

Napriek vsetkym tymto nedobrym veciam (pripocitajme k tomu skripajuce loziska a rezonujuce zatial neviem co) je prva vrstva nanesena perfektne, ziadne odchlipenia ani hrbolce. Video je tu: https://www.youtube.com/watch?v=h4TxkBt14EI

Tym chcem povedat, ze to nahananie mikrometrov asi nebude az take dolezite (uprimne, kolko z tych milionov tlacicov to riesi?). Moj nazor je - ako som uz povedal - problem je nedostatocna adhezia.

-m- 

On 06.03.2018 1:05, Milan B. wrote:

On 06.03.2018 0:05, Pavel Kutina wrote: Pár fotek jsem trochu okomentoval a vystavil: 

https://www.zonerama.com/bitovod/Album/4156737?secret=5HHwp3Em2O1RBh1mdRc9wNds3 

 

------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://list.hw.cz/pipermail/hw-list/attachments/20180307/8db131b1/attachment.html>


Další informace o konferenci Hw-list