Retro - Sharp PC-1500 - jakou SRAM?

Holec Jiří Jiri.Holec na o2its.cz
Středa Duben 4 13:59:34 CEST 2018


Zkuste to tady
http://www.8bity.cz/category/sharp/

-----Original Message-----
From: Hw-list [mailto:hw-list-bounces na list.hw.cz] On Behalf Of Pavel Kutina
Sent: Wednesday, April 04, 2018 1:53 PM
To: HW-news <hw-list na list.hw.cz>
Subject: Retro - Sharp PC-1500 - jakou SRAM?

Zdravim,

dorazil mi vydrazeny Sharp PC-1500 - za par korun, pry tam vytekly baterky a chybela jedna klavesa. OK, masinka funguje, displej v poradku, klavesa se vytiskne, na sberatelsky stav moc nekoukam a drobne odreniny ke staremu stroji patri. Jen je vevnitr roztekle nejake tesneni, takze to postupne cistim, klavesa uz je vytistena.

Pocitac prisel v zakladni verzi, tj. 3.5kB RAM, z toho pro uzivatele cca 2kB. Nic moc ani pro BASIC. Zacal jsem hledat, jestli by se nedala nejak spichnout pametova karta (delaly se az v konfiguraci 2x 16kB), nasel jsem na netu prekvapive malo dokumentace, ale zaklad je, ze se puvodne pouzivaly SRAM (zalohovane lithiovkou, nebo take ne, podle provedeni)
6116 nebo 6164, viz originalni schemata:

http://www.pc-1500.info/Data/Service_Manuals/CE-155_Service_manual.pdf
http://www.pc-1500.info/Data/Service_Manuals/CE-161_Service_manual.pdf

Nekde na ceste bych mel mit nejakou HC61256, ale u te se mi vubec nelibi spotreba - myslite, ze by to slo nahradit necim modernejsim? 256kbit SRAM s 5V logikou se vyrabeji, jen jsou kapku rychlejsi a o neco mene zrave, nez "ty prave" historicke typy, kdyz pouziju neco vetsiho, (1Mbit), muzu si prepinat pametove banky alespon manualne (neda se adresovat vic, nez 16kB), treba neco jako

https://cz.mouser.com/ProductDetail/ISSI/IS62C1024AL-35QLI?qs=sGAEpiMZZMt9mBA6nIyysK9MWTGEIBNWEwU7uVlrOZk%3d

Cele to ma 5V logiku, procesor jede na 2.6MHz, pamet pro tohle by se snad dala emulovat i nejakym rychlejsim ARMem, ale to mi pripada trochu zvireci, o spotrebe ani nemluve :)

Mate nekdo lepsi napad? Lepsi tip na typ pameti? Mista je tam kupodivu celkem dost, da se ledacost nabastlit primo dovnit pocitace nebo tedy udelat novou pametovou kartu.

Diky za tipy.

Pavel Kutina
_______________________________________________
HW-list mailing list  -  sponsored by www.HW.cz Hw-list na list.hw.cz http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list


Odesílatel zprávy si vyhrazuje právo, pod sankcí neplatnosti, uzavírat smlouvy pouze v písemné formě, přičemž za písemnou formu je považována pouze forma listiny opatřená podpisy oprávněných zástupců smluvních stran, případně její elektronicky konvertovaná podoba. Žádná jiná forma ujednání nemůže být považována za platně a účinně uzavřenou smlouvu a obsah tohoto emailu není možné považovat za návrh na uzavření jakéhokoliv smluvního vztahu. Odesílatel zprávy dále vylučuje přijetí jakékoliv nabídky pouhým chováním jakékoliv smluvní strany, zejména poskytnutím nebo přijetím plnění.

Jakákoliv skutečnost, která by mohla vyplynout ze sdělení obsaženého v tomto e-mailu, nemůže být brána za závazný příslib plnění, který by zakládal povinnost odesílatele zprávy uzavřít smlouvu, nemůže být brána za vzdání se práva či prominutí dluhu ze strany odesílatele zprávy, a to až do doby, dokud nebude stvrzena písemně v listinné podobě a opatřena podpisem oprávněného zástupce odesílatele zprávy.

Odpověď adresáta na nabídku odesílatele zprávy s jakýmkoliv dodatkem nebo odchylkou není přijetím nabídky na uzavření smlouvy, ani když podstatně nemění podmínky nabídky. Odesílatel zprávy vylučuje modifikovanou akceptaci nabídky.
___________________________________________________________________________________________

The message sender reserves the right, under penalty of nullity, to conclude the contract in writing; the written form is considered the only form of instrument to be signed by authorized representatives of the parties or its converted form electronically. No other form of arrangement cannot be considered as validly and effectively contracted and content of the email cannot be considered as a proposal for the conclusion of any contract. The message sender also precludes the adoption of any offer simply the behavior of any contracting party in particular the granting or taking of performance.

Any fact that could arise from the communication contained in this e -mail cannot be taken as binding promise of transaction, which required the sender to contract or cannot be taken as a waiver or debt forgiveness by the sender of the message until it will be confirmed in writing in paper form and signed by an authorized representative of the message sender.

Reply of the message sender with any amendment or variation is not accepting the offer to conclude a contract, even if not substantially alter the terms of the offer. The message sender excludes modified acceptance of the offer.Další informace o konferenci Hw-list