Elektromobily, a vyzera to realne

Martin Úlehla ok9swl na gmail.com
Pátek Listopad 10 20:36:55 CET 2017


Však si všimněte jak bývají vytížené rozvozové dodávky... Váhou skoro zanedbatelně a objem tam také zbude.

Samozřejmě proti naftě nebo benzínu je to někde úplně jinde. Na druhou stranu zvuk motoru většiny dodávek z balíkovek naznačuje, že mu jejich druh provozu velmi nevyhovuje.

On Fri, 10 Nov 2017 19:53:45 +0100
balu <balu na k-net.fr> wrote:

> vozit 900kg bateriek... slusne :-)
> 
> 
> On 10/11/2017 19:18, Martin Úlehla wrote:
> > Pokusím se s Vámi podělit o detaily které nejsou příliš tajné, tedy alespoň doufám.
> > 
> > V tuto chvíli má Voltia dvě generace dodávek Citroen Jumper, starší generace s asynchronním motorem s řazenou převodovkou, novější (ve větším zastoupení) už tak jak si člověk elektromobil představuje - se synchronní verzí motoru a jednostupňovou převodovkou.
> > 
> > Informace o nové generaci je zde
> > http://evcgroup.cz/files/gf6uk_A4_J10_15_05_2014_EN_net.pdf
> > 
> > Nejsou tam žádné smyšlenosti. Konkrétní typ baterie ani není, používají různé boxy - podle potřeb zákazníka. Boxy mají různou kapacitu, typ, tvar článků i napětí (v rozumných mezích). Nejvyšší dojezdy jsou kolem 200km reálných. Osobně se mi při převozu podařilo dojet s kolegou Hulín-Bratislava přes Senicu a Trnavu s 18% zbývající kapacity. Nicméně jsme se báli a jeli velmi "ekologicky".
> > 
> > Box je výměnný tak jak je to vidět, u nás obvykle vysokozdvižným nebo i jen ručním vozíkem, v autě je vedení kolejnicemi a box dojíždí do konektoru kde se připojí bez asistence řidiče a bez napětí, manipulace je tedy bezpečná. I časy výměny jsou reálné - pokud to člověk nedělá poprvé v životě. Síla na to není potřeba taky téměř žádná pokud auto stojí na rovině.
> > 
> > Co se týče provozu tak auta opravdu mají náběh kilometrů a jsou aktivní. Nabíjecí stanice jsou dvě, ale myslím že až tak využívané nejsou, zákazníci myslím spíš nabíjejí u sebe vestavěnou nabíječkou přes noc (ale detaily až tak neznám).
> > 
> > Co se týče ceny a obchodního modelu Voltie, tam nic neprozradím jelikož to ani nevím...
> > 
> _______________________________________________
> HW-list mailing list  -  sponsored by www.HW.cz
> Hw-list na list.hw.cz
> http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list


-- 
Martin Úlehla <ok9swl na gmail.com>


Další informace o konferenci Hw-list