Bastleni a tak ... :-(

Kručinský Ladislav ladislav.krucinsky na linde-mh.cz
Čtvrtek Březen 3 19:18:48 CET 2011


Zdravím.
Na tyto tzv. "audiofily" mám podobný názor jako většina přítomných.
Zajímala by mne jedna věc:
To co se na těch stránkách popisuje a prezentuje a předražuje je přeci jenom druhá polovina řetězce - od média k posluchači.
V první polovině řetězce - od interpreta k médiu se domnívám (neb jsem byl na pár koncertech které se nahrávaly) mi vybavení připadá tak nějak obyčejné - stále stejné symetrické páráky k mixu, akorát holt z mixu už to jde na AD převod a  záznam. A nebo jsem byl účasten nějakého mimořádně obstarožního nahrávání ?
Není někdo z přítomných občas hostem ve studiu, kde se nahrává tou nejmodernější technologií ? Jaké kabely používají tamní mistři (bez uvozovek !!!) zvukaři ?


L. Kručinský

-----Original Message-----
From: hw-list-bounces na list.hw.cz [mailto:hw-list-bounces na list.hw.cz] On Behalf Of Snehulak
Sent: Thursday, March 03, 2011 6:55 PM
To: HW-news
Subject: Re: Bastleni a tak ... :-(

To neni blabol to je 700kc za metr aneb zlata studna kam se na to hrabe ziskovot ceskych solarnich elektraren :) Tady je to okecane :

Citace :

Testované kabely KrautWire se odlišují od sebe především vnitřní konstrukcí kabelu a použitými interními materiály (vodivými a izolačními). Typ Cameo/Cameo X používá celkem 6 plných drátů z čistého dvakrát přetavovaného stříbra (čistota 99.995%). Čtyři jsou navrch opatřeny tenkou izolační vrstvou teflonu od DuPontu nanášeného strojem Rosendahl a jsou vzájemně prokrouceny. Přitom dva z nich jsou určeny pro vedení signálu a dva slouží jako nulový vodič. Kolem vodičů je zajištěn dostatek vzduchu. Následuje distanční celulózová výplň obalená páskovým teflonem a přes něj stínící vodivá obalová fólie.
Zbylé dva dráty (bez izolace) tvoří křížový oplet na této vodivé fólii a mají z konstrukčních důvodů (zajištění přesné 75 Ohmové impedance pro digitální vedení a pro použití v symetrické XLR verzi, kde je o jeden vnitřní vodič více) o něco menší průřez než vnitřní vodiče. Na jedné straně kabelu jsou pak uzemněny na vnější pól konektoru, čímž je zároveň určena směrovost kabelu. Navrch přes fólii je opět obal z páskového teflonu a znovu celulóza. Stavba je završena již výše zmiňovaným vnějším ochranným opletem na bázi polymeru s vetkanou nitkou.
Použitá kombinace stříbra a teflonu v kabelu je zcela opodstatněná.
Čisté stříbro je vůbec nejkvalitnějším vodičem ze všech chemických prvků. Jeho rezistivita je ještě o kus nižší, než je tomu u nejbližšího konkurenta, čili OFHC mědi (0,016*10-6 Ohm*m oproti
0,0172*10-6 Ohm*m). Teflon je z pevných látek nejkvalitnějším známým dielektrikem (z hlediska kapacitivních vlastností).


snehulak

2011/3/3 Kuba Jan <honza.kuba na gmail.com>:
> Co mi zas uniká?  Jaká směrovost kabelů Co je to za blábol??
>
> Dne 3.3.2011 18:28, HW CNCnet.info napsal(a):
>>
>> Společnou vlastností je dále fakt, že všechny kabely jsou směrové, 
>> tj. při jejich zapojení záleží, který konec přijde do zdroje a který 
>> do příjemce signálu. Směrovost je dána tzv. pseudosymetrickou 
>> konstrukcí kabelu a je vždy na popisce jasně šipkou vyznačena vedle typového označení výrobku.
>>
>>
>
> _______________________________________________
> HW-list mailing list  -  sponsored by www.HW.cz Hw-list na list.hw.cz 
> http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list
>
_______________________________________________
HW-list mailing list  -  sponsored by www.HW.cz Hw-list na list.hw.cz http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list


Další informace o konferenci Hw-list