Aliexpress

Šerých Jakub Serych na panska.cz
Neděle Březen 17 12:45:44 CET 2024


Já jsem podobnou záležitost řešil stížností (typický šedý mikropytlíček z Číny, který nemohl být doručen pro nadměrné rozměry). To jsem se ovšem dozvěděl až z tracklogu, kde to psalo, že zásilka nemoha být doručena a po detektivním pátrání po různých trasovacích serverech jsem konečně dospěl k číslu kompatibilnímu s ČP a tam dohledal důvod.
Poslal jsem tedy stížnost, že doručovatel se evidentně nejen nepokusil balíček doručit, ale ani nedal do schránky info o nedoručení.
Kupodivu během dvou dnů jsem zpětně dostal nedoručenky od tohoto a ještě dvou dalších balíčků a od té doby je doručování výrazně lepší.

Jakub Šerých
P.S.doufám, že jsem to právě nezakřiknul

From: Hw-list <hw-list-bounces na list.hw.cz> On Behalf Of ok2mtm na seznam.cz
Sent: Saturday, March 16, 2024 11:33 PM
To: 'HW-news' <hw-list na list.hw.cz>
Subject: RE: Aliexpress

Hezké, a neporadila ta chytrá žena, jak často je potřeba si to na poště zjišťovat?
To je skoro tak dobré, jako informace, že to oni ne, že to jiná pošta. Asi jiný státní podnik. To zase s oblibou říkali mě.
Tomáš OK2MTM

From: Hw-list <hw-list-bounces na list.hw.cz<mailto:hw-list-bounces na list.hw.cz>> On Behalf Of Pavel Kořenský
Sent: Saturday, March 16, 2024 9:51 PM
To: hw-list na list.hw.cz<mailto:hw-list na list.hw.cz>
Subject: Re: Aliexpress

Tak u toho Aliexpressu bych se až tak nebál, ti to mají docela zmáknuté.
Horší je to s Českou poštou, v jejíchž rukách ten balíček nakonec skončí. Když mi měl přijít ten LCD mikroskop tak jsem čekal a nic se nedělo. Najednou mi přišel e-mail z Aliexpressu, že se dodávku nepodařilo doručit a že se vrací do distribučního centra.
Protože pracuju víceméně pořád z domova, bylo mi to divné, protože žádný pošťák nezvonil, SMS taky nepřišla a ve schránce nebyl žádný takový ten jejich obligátní lístek o tom, že adresát nebyl zastižen a balíček je na poště.
Tak jsem se po cca. dvou dnech vydal na poštu, paní u přepážky jsem vylíčil co se děje, ona se mně zeptala na jméno, chvíli ťukala do počítač, chvíli do něj koukala a vlídně pravila "No jo, někde by to tady mělo bejt" a vyrazila do útrob poštovního úřadu.
Po chvíli se přikolébala zpět, předala mi balíček a bylo vymalováno. Akorát mně tedy upozornila, že se může stát, že během cca. týdne dostanu do schránky upozornění o tom, že jsem jako adresát nebyl zastižen a že mám na poště balíček a že mohu toto oznámení klidně ignorovat.
Celkem v klidu a čistě ze zájmu jsem se jí zeptal, jak je možné, že se ti Číňané dozvěděli dřív než já, že se balíček nepodařilo doručit. Na to ta dobrá žena vlídně odvětila, že o tom nic neví, to že jde mimo ni. A jen tak mezi řečí mi poradila, abych až příště budu čekat balíček se přišel raději na poštu zeptat a nespoléhal se na to, že mi bude balík doručen. Že prý nepotřebuju žádné číslo balíku, že stačí říct jméno a ona že se podívá...
Akorát si prý mám dávat pozor na to, že pokud u nich bude balíček ležet déle než 14 dnů teoreticky, ale spíš cca. měsíc prakticky, tak bude poslán zpět.

Poděkoval jsem té dobré ženě a odkráčel domů s balíčkem a nejistým pocitem, že jsem patrně právě absolvoval blízké setkání třetího druhu, tedy osobní kontakt s mimozemskou entitou.

Zdraví PavelK

Dne 16.03.2024 v 21:27 Jan Kuba napsal(a):
AHA, no děkuji, to jsem nevěděl a popravdě mě to trochu děsilo.
Dokonce jsem to rozkliknul, ale když ta tabulka adresy byla správně (původní), nechal jsem to být...

sobota 16. března 2024 Libor <xlibor na tiscali.cz<mailto:xlibor na tiscali.cz>> napsal(a):
Oni to teď asi nějak změnili, když rozkliknete detail objednávky, tak tam pravděpodobně uvidíte: "Your order has been picked up by the courier company and will be shipped out as soon as possible"

Asi je to nějaký předkrok než to sesypou do jednoho balíku nebo přelepí jiným štítkem a do té doby je možné ještě změnit adresu doručení, která bude na tom posledním štítku/balíku.
Je to asi jakýsi bonus pro zákazníka.
Libor
Dne 16.03.2024 v 21:04 Jan Kuba napsal(a):
Mě se zase u poslední  zaplacené objednávky změnil starus na "edit address"   neví někdo proč? Adresu (doručovací)  mám jen jednu a roky ji mám stejnou..

sobota 16. března 2024 Pavel Kutina <hw na prelude.cz<mailto:hw na prelude.cz>> napsal(a):
Tohle by mělo hlásit, že zásilku sesypali s něčím dalším do jedné velké. Předpokládám, že jste v rozmezí jednoho, dvou dnů objednával i neco dalšího, takže to někdo v průběhu přepravy (asi po vstupu do EU) sesypal a přepakoval, snad se to pak clí celé najednou. Žádný problém to není.

Pavel Kutina_______________________________________________

HW-list mailing list  -  sponsored by www.HW.cz<http://www.HW.cz>

Hw-list na list.hw.cz<mailto:Hw-list na list.hw.cz>

http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list[https://s-install.avcdn.net/ipm/preview/icons/icon-envelope-tick-round-orange-animated-no-repeat-v1.gif]<https://www.avast.com/sig-email?utm_medium=email&utm_source=link&utm_campaign=sig-email&utm_content=emailclient>
Neobsahuje žádné viry.www.avast.com<https://www.avast.com/sig-email?utm_medium=email&utm_source=link&utm_campaign=sig-email&utm_content=emailclient>

------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://list.hw.cz/pipermail/hw-list/attachments/20240317/727d2d30/attachment-0001.htm>


Další informace o konferenci Hw-list