Re: OT: infikovaný počítač?

d.petr d.petr na post.cz
Pátek Březen 1 08:34:15 CET 2024


Dá se ještě nějak získat ten BAT a prohlédnout ho? Hned ho smazat byla ... chyba.
Antivir možná ještě něco blokoval (třeba falešnou obnovu) a mohlo se stát, že jeho vypnutím jste akci umožnil dokončit. No, podle popisu se o "hodný" sw nejednalo.

Maily - na ten server, kde maily mají zůstat, přistupujete pomocí hesla, nebo volně?

Jak už někdo napsal, zkusil bych asi zkontrolovat disk jiným PC a taky bych prohlédnul internet, zda se tam něco o podobném chování nenajde.
P.


Vláďa Anděl napsal(a) dne 27. 02. 24 v 14:48:
> Podařila se mi taková blbost, co jsem si vždycky myslel, že tohle se mi přece stát nemůže... Přišel mi mail s přílohou, v příloze objednávka. Aniž bych se podíval na příponu, kliknul jsem na to a až teprv pak mě napadlo podívat se. Byl to nějaký bat soubor a něco tam probíhalo. Antivirák Comodo nic nehlásil. Pustil jsem kontrolu celého počítače a taky nic. Ale v příloze toho mailu se změnila přípona přílohy z cmd na img a myslím, že se změnil i název. Ten původní bat soubor jsem našel v comodo mezi aplikacemi, které mohu odblokovat a smazal jsem ho. Když ten .img zkontroluju antivirem, taky nic nehlásí.
> 
> Počítač vypadá, že všechno chodí. Ale když chci udělat obnovu systému, skončí to hláškou, že se k nějakým souborům nemůže dostat a ať to zkusím znova s vypnutým antivirem. Po chvilce vyskočila hláška, že chybí aplikace Ati Radeon. Vypnul jsem internet, pak antivir a znova jsem spustil obnovu systému. Zkoušel jsem dva různé body obnovy a bylo to stejné.
> 
> Největší záhada pro mě ale je, jiná. Tohle se mi děje na noťasu a mám nastavené, že maily mi na serveru zůstávají, dokud si je nestáhnu na stolním počítači. Tohle vždycky fungovalo. Jenže tenhle mail jsem na druhém počítači nenašel a procházel jsem i spamy a všechno.
> 
> Co s tím? Mám se něčeho bát? Něco ještě zkontrolovat?
> 
> Anděl
> 
> 
> _______________________________________________
> HW-list mailing list  -  sponsored by www.HW.cz
> Hw-list na list.hw.cz
> http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list
> Další informace o konferenci Hw-list