[OT] Akvaristika

Tomáš Koželuh mr.death na ipq.cz
Pátek Červenec 28 14:28:01 CEST 2023


Moc šneků znamená, že překrmujete. Jakmile bude krmení tak akorát, šnečí populace se sama postupně zredukuje na přijatelný čistící počet - sem tam bude nějakej vidět. Pokud ryby chcípají dost často, tipuju to na nadbytek NO3, který jim výrazně zkracuje život, ale teď v létě by to mohl být i problém s teplotou vody.

-----Original Message-----
From: Hw-list <hw-list-bounces na list.hw.cz> On Behalf Of Pavel Kadečka
Sent: Friday, July 28, 2023 2:07 PM
To: HW-news <hw-list na list.hw.cz>
Subject: Re: [OT] Akvaristika

Tak nějaké vyfikundace s větrákem jsem neřešil, mám tam ty bublinky, občas nějaká ryba chcípne, ale to chcípaly i předtím. Krevetkám se daří, sice občas taky nějaká zdechne, ale objevil jsem v akvárku krevetí mimina, tak se stihly už rozmnožit.

Další věc, dostal jsem k těm krevetám grátis i šneky, že budou čistit akvárko... jo, čistily ho efektivně, řasy zmizely, šneci se rozmnožili, ale začali taky akvárko čistit od kytek... tak jsem to začal čistit od šneků, aby nesežrali úplně všechno :-)

(Dokážou sežrat i mršinu ryby, to je fajn.)

Takže ekosystému se daří, mám radost. Akorát ty šneky musím vyhazovat, aby jich nebylo moc.

P.K.

út 4. 7. 2023 v 10:04 odesílatel Pavel Kadečka <pavel.kadecka na gmail.com <mailto:pavel.kadecka na gmail.com> > napsal:


	Koupil jsem bubliny, tzn. kompresor + hadičku + kámen... po prvním spuštění jsem zjistil, že jsem zapomněl na škrcení, protože to dělá bublin že bych s tím mohl dýchat pod vodou i já :-) Vyřešil to zatím kolíček na prádlo. Navíc to škrcení kolíčkem výrazně ztlumilo i hluk kompresoru. Naplno vrčí tak, že bych ho snad radši strčil někam na chodbu, hadičku jsem koupil 4 metry, tak by to šlo :-)

	Krevetkám jsem koupil kytku. Rostlinu s jemnými lístky, ať se maj kde schovávat.

	P.K.

	pá 30. 6. 2023 v 14:33 odesílatel Vladimír <newlad na centrum.cz <mailto:newlad na centrum.cz> > napsal:
	

		řešil jsem to tak, že jsem výstup z filtru pouštěl na mírně nakloněné sklo nad hladinou a na to jsme foukal tichým větrákem z PC. Je tam větší odpar, ale pomůže to Extrémy se dají řešit láhví PET se zmrzlou vodou, stačí dvě a střídat. Dnes se toho i dost prodává, ale ceny těch chladících zařízení jsou docela vysoké.
		Provzdušňování pomůže, některé filtry mají možnost přisávání vzduchu do vodního proudu. Spíš je to důležité, aby se zvýšil obsah kyslíku ve vodě, ten s vyšší teplotou rychle klesá.
		VN

		------ Původní zpráva ------
		Od "Pavel Kadečka" <pavel.kadecka na gmail.com <mailto:pavel.kadecka na gmail.com> >
		Komu "HW-news" <hw-list na list.hw.cz <mailto:hw-list na list.hw.cz> >
		Datum 30.06.2023 12:59:58
		Předmět [OT] Akvaristika


			Přátelé,

			dá se nějak vyřešit, když je v akváriu moc teplo? Topení má svůj termostat asi na 22, to funguje v zimě, ale teď v létě když mám doma někdy 28, tak je v akváriu taky 28...

			(Mám doma klimatizaci, ale pouštím ji jen občas a nebudu si tu trvale chladit na 22...)

			Pomůže vzduchovací kámen + kompresor? Teda ne proti teplotě, ale aby tam bylo víc kyslíku pro ryby. Teď tam mám jen filtr, který pravidelně čistím (nebo podle potřeby, když vidím, že voda málo proudí, tak ho vyndám a vyperu - mám do toho koše vloženou i síťku, aby nenasával malé rybičky nebo krevetky, tak ta se taky zacpe kalem a taky ji peru).

			Nechcípaj hromadně, prostě občas nějaká (jsou to nenáročné živorodky), ale mám teď nově i krevetky a ty jsou asi víc choulostivé. Měl jsem je už před 2 lety, ale časem vymřely nebo se prostě ztratily (asi se o ně postaraly ryby).

			Hned jak jsem si krevetky teď přivezl, tak krátce na to tam jedna zdechla. Ostatní jsou čilé a ryby je nenapadají, to bych si všimnul.

			Ryby se postupně úspěšně množej, ale s krevetkama bych rád měl větší úspěch než minule.

			Pavel Kadečka.

		_______________________________________________
		HW-list mailing list  -  sponsored by www.HW.cz <http://www.HW.cz> 
		Hw-list na list.hw.cz <mailto:Hw-list na list.hw.cz> 
		http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list
		
Další informace o konferenci Hw-list