Zigbee

Tomáš Koželuh mr.death na ipq.cz
Neděle Červenec 17 14:25:16 CEST 2022


Díky za tip, je další v řadě na vyzkoušení (možná ho zkusmo rozběhnu na OrangePi, jak to vypadá), zatím jsem objevil Zigbee2MQTT, ten působí mnohem jednodušeji než HA, jenom nejsem moc nadšen, že to běží na Javě. Zatím první dojem, je to jednoduchý, bohužel ve výchozím nastavení je vše vypnuto a musí se to postupně nastavit. Návod na instalaci je taky jednoduchý a když vše funguje jak má, tak je za čtvrt hodiny hotovo.
Každopádně zásadní poznatek, pokud někdo plánujete chytrou domácnost a chcete to provozovat na stávajícím RPi, který vám teď dělá něco jinýho, doporučuju odzálohovat vaše věci a udělat aktuální novou instalaci. Jinak strávíte hodiny tím, že budete hledat způsoby, jak rozjet to či ono, co ve starší verzi Raspbianu není podporováno. Ideální stav je nainstalovat image automatizace a do toho si doinstalovat svoje věci. Tam máte mnohem větší jistotu, že všechno poběží na první pokus.

-----Original Message-----
From: Hw-list [mailto:hw-list-bounces na list.hw.cz] On Behalf Of iko
Sent: Sunday, July 17, 2022 1:02 PM
To: HW-news <hw-list na list.hw.cz>
Subject: Re: Zigbee

Domoticz.


Dňa 16. júla 2022 19:43:20 SELČ používateľ "Tomáš Koželuh" <mr.death na ipq.cz> napísal:

	Dobrý den,

	nemáte někdo doporučení na opravdu jednoduchý management? Nainstaloval jsem Home Assistant (na starší instalaci RPi fakt nedoporučuju, je to porod to rozběhat), ale na moje potřeby je to gigant. Nechci tím řídit domácnost, podle toho, co jsem viděl, tak na řízení chytré domácnosti to vypadá super a v základu to umí opravdu hodně věcí, ale to není pro mě. V podstatě chci jenom sbírat údaje z teploměrů a tyto hodnoty mít k dispozici na webu.

	Nemáte prosím někdo tip? Předem děkuji.

	 

	T.K. 

-- 
Odoslané z môjho Android zariadenia prostredníctvom K-9 Mail. Prosím, ospravedlňte moju stručnosť.Další informace o konferenci Hw-list