RE: optický telefon Android Apka ?

Pavel Hudecek edizon na seznam.cz
Pondělí Květen 11 15:05:48 CEST 2020


Normální D zesík má na výstupu v klidu 50 %, laser tak musí taky blikat na 50 %. Jiná věc je, že dnes je spousta hybridních s cílem zlepšit šum a snížit spotřebu a s částí z nich bude v klidu tma.

Obecně by ale bylo lepší použít normální rádiové modulace. Např. FM na 10,7 MHz, nebo AM na 455 kHz a fotodiodu zapojit do kusu rádia.

PH

Od: Jan Kuba

Nojo, ale to bez modulace nesvítí. Neboli je tam 100 procentní modulace. Já potřebuji, aby se to chovalo jako ten AM vysílač a v klidu mi to svítilo. Už kvůli tomu, že nejnáročnější je to zaměřování... 

pondělí 11. května 2020 Pavel Hudecek <edizon na seznam.cz> napsal(a):
Já bych to normálně připojil na diferenciál. Do série D+R a případně ještě antiparalelně další D+R, kdyby vadil odběr v jedné polaritě. A možná ještě paralelně RC, aby se potlačily zákmity.
Rozhodně je to zajímavý námět na hrátky na táboře, teda jestli bude.
Od: Jan Kuba
Mam tam samotny cip. NF PA v D mam, ale ma jen diferencialni vystup. Pokud pripojim zatez proti zemi, nefunguje - IO hlida nejspis proud proti zemi. 

pondělí 11. května 2020 Pavel Hudecek <edizon na seznam.cz> napsal(a):
Pozor při použití ukazovátka, to může mít v proudovém stabilizátoru kondík. Ale asi je to jedno, jen by tu PWM zas zintegroval na analog. Nejlíp to kuchnout a používat samotnou diodu s optikou.
Já to někdy koncem 80. let dělal s He-Ne laserem. Modulace elektronku. Při moc hlasitém zvuku v ní jiskřilo:-) Do tý doby jsem si myslel, že ve vakuu se nic takovýho dít nemůže.
 
Od: Jindrich Fucik
Dne 11.5.2020 v 11:13 Jan Kuba napsal(a):
> vystup bez oddelovaciho elytu. Uplne idealni by asi byla pwm modulace, 
> kdy dioda sviti/nesviti, ale to prijde nejspis pozdeji.
 Class D zesilovač ti v tomto případě zjednoduší život.

------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://list.hw.cz/pipermail/hw-list/attachments/20200511/02e162a7/attachment.html>


Další informace o konferenci Hw-list