Re: Kicad - tak já teda nevim...

Pavel Hudecek edizon na seznam.cz
Pondělí Květen 27 09:19:50 CEST 2019


Já si také nemyslím, že koukání do manuálu je pro blbce a dost často to dělám. Ale u jednoduché funkce mě prostě nenapadlo se tam dívat. Ale když jsem se tam podíval, tak závěr je, že jsem postupoval správně.

Za dob krabicových programů jsem si vždycky i prohlíd manuál “jen tak”, ale jak se mi teď neobjeví samovolně v roce, tak si nevzpomenu že bych ho měl samovolně číst:-)

PH

From: Dalibor Smolik 
Myslim, ze generovanie BOM z plosaku je logicke, vzhladom na workflow - navrchnem schemu, naroutujem plosny spoj, pripravim vyrobnu dokumentaciu. Nevidim v tom ani spetku nelogicnosti. To, preco je to este stale BOM v editore schemy je pre mna zahadou, podla mna tam vobec nepatri a len to evidentne uzivatelov matie.

Co sa tyka manualov - vobec si nemyslim, ze je to cinnost len pre blbcov (zauzivane klise). Pri zlozitejsich programoch (KiCad urcite nie je jednoduchy program) je nanajvys vhodne si precitat manual, clovek sa potom dozvie strasne vela novych informacii, ktore bud vobec netusil, alebo pochopil inak, ako autori programu.On 5/26/19 10:48 PM, Pavel Hudecek wrote:

 Díky.
 Funguje.
 Ale pro změnu tam není žádné nastavení.. Naštěstí výsledek vyhovuje.

 Já zas vůbec netuším, proč bych měl BOM hledat v Pcbnew:-)

 Obzvlášť, když je tam schovaný v menu a naopak na očekávaném místě, tedy v editoru schematu, je dobře viditelné tlačítko, navíc logicky umístěné u konce řady tlačítek, které vypadají, že se s nimi realizuje celý workflow. Když to tlačítko stisknu, vyleze jednoduché okno s výběrem a spuštěním skriptu, nic jiného tam dělat nejde, tedy není důvod studovat manuál. A kdybych se podíval do manuálu od schematu, našel bych tam, že BOM se má generovat na desce?


 From: Dalibor Smolik 
 BOM treba exportovat z pcbnew (editor PCB), nie zo schemy (vobec netusim, preco to tam dali), vtedy to normalne funguje, ale to by si chcelo precitat manual a nie remcat na nefunkcnostou, ci "podivnou" funkcionalitou.

 On 5/26/19 10:18 PM, Pavel Hudecek wrote:


  A v tom XML je milion věcí, jako třeba seznam nožiček integráčů, ale nastavený typ seznamu jsem v něm nenašel. Ani se u různých druhů seznamů neliší délka toho XML (teda liší, ale tak +/- 3B). Skoro to vypadá, že je to jen nějakej mezikrok a výsledek se nedostaví. Ale napíše Success.


  From: Pavel Hudecek 
  Sent: Sunday, May 26, 2019 2:07 PM
  ...
  - BOM: Ať vyberu cokoli, CSV ani HTML se nikde neobjeví, vždy jen XML. Zrovna teď by se mi velmi hodilo, kdyby to fungovalo.
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://list.hw.cz/pipermail/hw-list/attachments/20190527/5dfd90d2/attachment.html>


Další informace o konferenci Hw-list