POE kamera
AZE
aze na seznam.cz
Pondělí Březen 18 21:07:09 CET 2019
Po nastavení toho kódu (díky nejasnému “návodu a rozdílnému popisu funkcí jsem tápal) se kamera zastavila a chová se zcela mravně.
Teď jen po zapnutí chvílí “cvičí” , uvnitř jsou koncové snímače, asi na ně najíždí a poté se nastaví přesně do stavu a poloh, v jakých byla před vypnutím, včetně zoomu.
Nic se nemusí nastavovat znovu. Zatím funguje bezvadně, i při max. zoomu (opticky 20x) ostří cca od 1m a to i při IR osvětlení. Zatím ji tady mám já, ale asi ji synkovi budu muset vrátit, nebo přikúpím...měl by v ní být chip Sony 5Mpix.
aze
From: Menšík, David
Sent: Monday, March 18, 2019 3:20 PM
To: HW-news
Subject: Re: OP: POE kamera
Zdravím,
mám taky kameru z AliExpressu (prodejce BESDER), a ta funguje spolehlive.
Spolehlive po rebootu se prenastavi, rozostri a zapomene nastaveni H264 kodeku a ostatni (cili Synology surveillance ji neni schopen zpracovat).
Snazim se s tim zit - proste nesmi rebootnout / restartnout :).
Zkuste schvalne kameru vypnout a znovu zapnout - nejezdi vam znovu po tech pozicich? Neni potreba po restartu / rebootu kamery ten kod znovu zadat?
David.
ne 10. 3. 2019 v 13:44 odesílatel AZe <aze na seznam.cz> napsal:
Doprkynka, 2 dny se s tím zlobím, a až jsem napsal a poslal elaborát do konference, zkusil jsem dát v sw v IE (je tam okýnko “Preset”, netušil jsem, k čemu je), číslo 60 z tabulky, tlačítko Goto a kamera se zastavila.... ach jo.
Takže (ťuťuk) to asi bude ono....
aze
From: AZe
Sent: Sunday, March 10, 2019 1:27 PM
To: HW-news
Subject: OP: POE kamera
Zdravím. Aby těch problémů nebylo málo, synek ajťák si přivezl kameru, zřejmě je to tato https://ru.aliexpress.com/item/PTZ-IP-POE-5MP-Super-HD-2592x1944-30x/32961686961.html?aff_platform=aaf&cpt=1552218989090&onelink_item_from=32961686961&onelink_thrd=0.0&onelink_page_from=ITEM_DETAIL&onelink_item_to=32961686961&pvid=cd505c59-d66f-4a73-bc91-71fc6a02e58c&onelink_duration=1.390078&sk=AYNZbMb&aff_trace_key=4415be0a60e2473488c63b5bf2b130c5-1552218989090-06587-AYNZbMb&onelink_status=noneresult&scm=1007.22893.125764.0&terminal_id=4371218da9b7485993516a199fc939b0&onelink_page_to=ITEM_DETAIL
Už si nevíme rady. Kamera funguje jak v IE (NET Surveilance WEB), a také v rekordéru Hikvision. Ručně funguje pan/tilt i zomm, ostří, 5MPx obraz super, vše OK. Jen má asi někde v sobě uložené jakési předvolby polohy a zoom, takže po zapnutí a to i bez připojení k LAN, jen přes zdroj 12V, začne po chvíli na všechny tyto body najíždět a na každé pozici vydrží cca 5 sec, zapisuje se to do Log souboru.
V SW v IE je nastavení “Default”, ale nic nepomáhá. Není na ní žádné tlačítko, ani uvnitř jsem nic nenašel. Kamera přednostně reaguje na povely otáčení, naklápění, zoom, jak z IE, tak z rec., chvíli drží na místě, ale pak (minuta?) začne najíždět na dříve uložení pozice, a to i po odpojení LAN.
Když se v rec. Hikvision označí kliknutím na Předvolbu přidá další pozice, ochotně na ni najede. Ale ty dříve uložené pak objíždí také. A nejde to zastavit.
Manuál k tomu samozřejmě není, jen jeden papír s úvodní obrazovkou “Computer IE Web Browser”, na druhé straně je tabulka s názvem “PTZ dome camera instruction list”, vlevo ais požadované funkce, vpravo “Mode Of operation”, a ve sloupci pak údaje ”call71, call72” atd., i call60, což je Clear all o the presets, ale netuším, kam se příkaz zapíše. Nevíte?
Dá se to nějak resetovat?
aze
------------------------------------------------------------------------------
_______________________________________________
HW-list mailing list - sponsored by www.HW.cz
Hw-list na list.hw.cz
http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list
_______________________________________________
HW-list mailing list - sponsored by www.HW.cz
Hw-list na list.hw.cz
http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list
--------------------------------------------------------------------------------
_______________________________________________
HW-list mailing list - sponsored by www.HW.cz
Hw-list na list.hw.cz
http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://list.hw.cz/pipermail/hw-list/attachments/20190318/71ddef8d/attachment.html>
Další informace o konferenci Hw-list