Re: přepínání sériovek

Tomas Urbanek turbyho na me.com
Středa Březen 13 11:03:12 CET 2019


Nepamatuju se, ze by se mi neco na stm32 podarilo odpalit a to nejsem nijak prehnane opatrny.

Ma to sice take sve drobne musky, jako vsechno. treba 1 byte buffer na uartech me nebetycne stve, ale da se s tim nakonec taky zit. 

Ale nikomu to nevnucuji. To bylo mysleno jen k zamysleni. Dnes jsem pochopil, ze dotycny zrejme dela nejakou miliontou verzi core arduino desky, takze tam to avr proste musi nacpat. 

Ale multiplexovani uartu jen kvuli uploadu fw je asi hola zbytecnost, jak tu uz zaznelo. Ale nakonec proc to nezkusit, ze :)

T

13. 3. 2019 v 10:37, Jaroslav Lukesh <lukesh na seznam.cz>:

> A má to i tak hezky ošetřené AD převodníky, jako ATMega328P? Třeba 328U (leonardo) je má i s řízenými zesilovači, to se používá naprosto luxusně.
> 
> Nenašel jsem ještě čip, který by měl k poplatné dnešní době všechno tak pěkně vyřešené, jako 328P k době před 20 lety. Proto to má takový úspěch Arduino, kdyby to bylo s Armem, tak by typický arduinista odpráskl všecko mnohem dřív a vůbec by mu nefungovaly některé programátorské postupy odtržené od fyzické reality. Stačí se podívat na AD převodník u ESP8266.
> 
> ----- Původní zpráva ----- Od: Tomas Urbanek
> 
> Ja vim, ze je to pro AVRkare kacirska myslenka, ale proc nezkusit ARM kdyz nestaci periferie u avr? Treba ? Deska stoji stejne jako mala arduino deska s AVR (dolar a neco), ma to vyssi vykon, mnohem vice periferii, vice flash a vice ram. A arduino wiring a ide je mozne pouzit taky. Programator pak stoji od cca 1.8usd a ma to, na rozdil od avr, i pouzitelny debuging.
> 
> 
> STM32F103C8T6 ma napriklad 3 USARTy + usb.
> 
> _______________________________________________
> HW-list mailing list  -  sponsored by www.HW.cz
> Hw-list na list.hw.cz
> http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-listDalší informace o konferenci Hw-list