OT: elektrokolo

Čihák Martin cihak na dkv.cd.cz
Úterý Březen 5 12:02:52 CET 2019


Já mám elektrokolo tak 5-6 let. Udělal jsem si ho sám z konverzní sady. Koupil jsem tenkrát 10Ah LiFePo4 baterii. Ta první klekla asi po půl roce tak jsem to zareklamoval. Dostal jsem novou a s tou to dopadlo stejně. Jenže jsem potřeboval jezdit tak jsem to opatrně rozebral a zjistil jsem že jsou totálně rozjetá napětí jednotlivých článků a když se jeden článek dostane na minimální napětí elektronika pohon vypne (což je správně). Tak jsem jednotlivé články vyvedl ven a postavil si balancovanou nabíječku. Od té doby spokojeně jezdím a nevím co je baterka… Ročně najezdím tak 1000km.

 

Nemůže být rozbalancování článků i Váš problém ? Je mi jasné že patrně máte LiIon ale i tak bych hledal problém tady.

 

                Martin.

 

 

From: Hw-list [mailto:hw-list-bounces na list.hw.cz] On Behalf Of Ales Filip
Sent: Tuesday, March 5, 2019 11:42 AM
To: hw-list na list.hw.cz
Subject: Re: OT: elektrokolo

 

Dobrý den,

Táta má elektrokolo asi 4 roky. Jezdí na něm denně, protože ho bolí kolena. Na baterku ujel za 2 roky 2900km, a musel jsem koupit za 6500Kč novou. Takže to vychází na nějakých 2,20Kč/km bez ceny energie potřebné k nabíjení. Na druhou baterku ujel něco podobného, a budeme muset koupit další.

Docela by mě zajímalo, jak dlouho vydrží akumulátory v elektromobilu (klasickém autě). Navíc, když se s tím parkuje/jezdí v mrazech, které LiIon článkům také moc neprospívají. 

S pozdravem,
--
Aleš Filip
http://xanadu.khnet.info ------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://list.hw.cz/pipermail/hw-list/attachments/20190305/6a7dadd6/attachment.html>


Další informace o konferenci Hw-list