[OT:] Doporucite typ notebooku?

Kutina Pavel Pavel.Kutina na elvia.cz
Pondělí Červenec 1 13:56:21 CEST 2019


Díky, podívám se po nich. Já o Dellech vím jen, že existují, nikdy jsem je dlouhodobě neměl. Jak na to tak koukám – potřebuju co největší LCD, tedy ideálně 15“+ (omlouvám se, to jsem nenapsal), ta 6330 s 13.3“ bude pro tátu malá.

Ještě jsem našel Fujitsu řady S751/752, taky vypadají parametry dobře, ale o praktické užitelností nic nevím (ale to, že se objevují v nabídce repasované techniky mi signalizuje to, že jsou schopny dožít se alespoň té repase, což dneska není úplná samozřejmost).

Pavel KutinaFrom: Hw-list <hw-list-bounces na list.hw.cz> On Behalf Of Vladimír
Sent: Monday, July 1, 2019 1:42 PM
To: HW-news <hw-list na list.hw.cz>
Subject: Re: [OT:] Doporucite typ notebooku?

Několika známým jsem kupoval repasované Dell notebooky, sám mám Latitude 6330 a zatím vše ok. Jen jsem vždy bral raději s klasickým hdd a koupil si nový ssd.
Pokud jsou s W7, tak stále funguje u Microsoftu upgrade zdarma, udělám čistou instalaci přes ty původní sedmičky a po aktivaci naklonuji na nový ssd disk.
Našel jsem třeba zde
https://www.levnapc.cz/repasovane-notebooky.html?f=10:60;2:2;11:72&o=9;10;3;2;11;13;8;14&keepState ,
já to bral v Brně v https://www.pocitarna.cz/notebooky:dell/

Vladimír Nerud

------ Původní zpráva ------
Od: "Kutina Pavel" <Pavel.Kutina na elvia.cz<mailto:Pavel.Kutina na elvia.cz>>
Komu: "HW-news" <hw-list na list.hw.cz<mailto:hw-list na list.hw.cz>>
Odesláno: 01.07.2019 12:56:14
Předmět: [OT:] Doporucite typ notebooku?

Zdravim,

tatovi o vikendu odesel letity HP 4510s - ano, z te rady, jak u nich odcházelo pajeni grafických cipu - ja ho kdysi dostal jako nefunkci, prosel si horkovzdušnou lazni a fungoval do nynějška, ale zrejme opet stejna zavada (ale vydrzel opraveny asi 4 roky, to není spatny vysledek, v podstate srovnatelny s vydrzi nového kusu).

No a protoze tata prilis neveri tomu, ze ho horkovzduskou uvedu znovu do chodu (popravde - ja taky ne), poveril me vyberem nového starého stroje a dal mi k tomu rozpocet max 6000 Kc. Do toho se da vejit s pouzitymi a repasovanymi stroji, ale trochu vaham s typem.

Ja jsem na stara Lenova, s osazenou první nebo druhou generaci i5, s displejem idealne 1280x800, v nejhorsim 1366x768 (vetsi rozliseni nechci - u starych neskalovatelnych aplikaci je pro nas oba velky problem rozpoznávat mrnave ikonky), z toho mi vychazi v podstate jen T520 (T510 se mi zdaji uz malo vykonne). Jo a pozadavek je ceska klavesnice, prelepky nejsou idealni.

OK, tim bych mel jasno u Lenova. A nejaka jina varianta by nebyla? Dell, Toshiba? HP po teto zkusenosti asi chtit nebude, i když jich jsou plne bazary a repasovny. Date někdo tip na něco pouzitelneho, rozumne festovniho a vykonneho?

Diky.

Pavel Kutina
_______________________________________________
HW-list mailing list - sponsored by www.HW.cz<http://www.HW.cz>
Hw-list na list.hw.cz<mailto:Hw-list na list.hw.cz>
http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://list.hw.cz/pipermail/hw-list/attachments/20190701/e1a9c2ef/attachment.html>


Další informace o konferenci Hw-list