Tester 74xx

Pavel Hudecek edizon na seznam.cz
Pátek Říjen 19 11:21:10 CEST 2018


Jestli potřebujete jednorázově otestovat pár stejných IO, tak nejjednodušší bude, první strčit do kontaktního pole, postavit třeba blikač co využívá všechny komponenty v něm. Pak jen prohazovat šváby a koukat zda to správně bliká.

PH

From: Michal Grunt 
Potrebuji otestovat par obvodu 74xx (jednoduché testovani jestli není obvod uplne kaput). Premyslel jsem, ze bych si na to udělal nejaky tester i pro pouziti do budoucna. Na ALI se da cosi poridit za cca $25, ale je to cerna skrinka. Nasel jsem i českou konstrukci, ale taky k tomu není zdrojak (mozna po dohodě s autorem… nezkoumal jsem), ale je inspirativní.

 

http://www.nostalcomp.cz/ic_tester.php

 

Pak jsem nasel toto coz by mi vyhovovalo.

 

https://hackaday.com/2018/02/15/building-an-arduino-smart-ic-tester-for-25/

 

Jsou  tomu zdrojaky, plosny spoj se da nechat ihned vyrobit u Číňanu. Ale nejak se nezdá napájení testovaneho obvodu. Asi se spina primo nohou procesoru. Kdežto ta česká konstrukce to resi asi daleko lepe. Co myslíte bylo by dobry tu Arduino konstrukci alespon doplnit o ochranné rezistory k testovane patici? Pripadne to trochu předělat i co se tyce napájení testovaneho obvodu (česká konstrukce používá relatka).
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://list.hw.cz/pipermail/hw-list/attachments/20181019/dfd5dfd5/attachment.html>


Další informace o konferenci Hw-list