[OT] uklid (skladovani zbytku smd soucastek)

Petr Labaj labaj na volny.cz
Středa Září 28 16:06:11 CEST 2016


A zkusil jste se někdy zamyslet kolik radosti ten Váš tchán svým přístupem
udělal mnoha lidem, když jim spravil něco, na čem jim záleželo?
A kolik radosti udělal sobě když něco opravil (často je jedno, jestli sobě
nebo někomu jinému)?

Lidem, vyznávajícím kultruru "nějak to zlobí, tak to vyhodím a koupím nové"
nebo "už to není in, tak to vyhodím a koupím nové" to možná nic neříká.
Ale chápu to, každý máme jiné priority. Mně třeba zase nic neříká třeba
luxusní dovolená (je to pro mě spíš stres, raději pojedu někam na kole),
ale jiným lidem zase ano (a to i natolik, že se kvůli tomu třeba zadluží).
Takže asi nejde na vše pohlížet stejnou "univerzální" optikou.

PL

****************************

Dne 28.9.2016 v 10:04 kral.j na centrum.cz napsal(a):
> Ano, nejúčinnější metoda úklidu je vyhazovat. A moje osobní zkušenost říká, že raději hned, než to bude dělat někdo po mě.
> Tchán měl dva koníčky, auta a "elektroniku". Tu jsem dal do uvozovek, protože to ještě byla doba elektronková. Měl spoustu kamarádů a jejich známých, kteří když něco potřebovali, tak u tchána se to určitě našlo. Neměl žádný systém, ale vždy věděl kam sáhnout. Když zemřel, nezbylo nám nic jiného, než to vyklidit. K tomu účelu byly přistavena tři velké kontejnery. A protože v té době ještě nebyly sběrné dvory, tak do těch kontejnerů šlo i těch asi 30 ks nefunkčních televizorů a 50 ks starých rádií. Samozřejmě ty kontejnery byly v podstatě malé. Naštěstí se našli tací, kteří si přímo z těch kontejnerů vybírali, co by se jim mohlo hodit. Ve finále, po pěti dnech práce, jsem jednoho sběrače oslovil, jestli nechce i jedno funkční rádio. A protože se mu to zamlouvalo, tak jsem ho vzal dovnitř a překvapil ho otázkou, jestli to nechce i s poličkou, na které to stálo. A když souhlasil, tak jsem to
>    z té stěny prostě urval a byl jsem rád, že jsem se zbavil dalšího bordelu. A když jsme pak platili fakturu za odvoz těch tří kontejnerů, tak jsem si jen tak pro sebe spočítal, kolik by to stálo bez těch sběračů.
> A shodou okolností jsem byl o minulém víkendu dotázán na možnost využití elektro součástek, které jsou uloženy v jedné dílně. Tak kdyby měl někdo zájem, mohu zprostředkovat. Určitě jsou tam i tranzistory, ale nejspíš ještě germaniové. Jinak to bude tak 60 let stará historie. Jen je problém, že dědicové tomu vůbec nerozumí a myslí si, že zdědili poklad.
> Král
>Další informace o konferenci Hw-list