skladovani zbytku smd soucastek

Tomas Urbanek turbyho na me.com
Středa Září 28 09:57:56 CEST 2016


Toto by mohlo fungovat :-) 

T


> 28. 9. 2016 v 0:28, Pavel Hudecek <edizon na seznam.cz>:
> 
> Mám několik průhledných plastových krabic.
> 
> V jedné jsou např. pasivní součástky, v jiné konektory, jinde polovodiče...
> 
> V každé s nich je několik velkých, průhledných pytlíků. V jednom jsou např. IO v SMD, v jiném IO THT, bipolární tranzistory, ...
> V IO SMD je několik menších, průhledných pytlíků. V jednom analog, v druhém digitál hradla a pod., digitál procesory, paměti a jiné IO s vysoukou integrací, kromě procesorů, jiné digitál. IO.
> 
> V procesorech jsou další, malé, průhledné pytlíky: LPC, AVR, ostatní.
> 
> V AVR jsou ještě menší: ATmega8, ATmega88PB, směs malých AVR, směs velkých AVR.
> V těchto pytlících jsou již jednotlivé součástky bez obalů, případně v kouscích pásků, když jich bylo víc.
> 
> Pak mám ještě krabici, do které házím zbytky a tu jednou za čas roztřídím.
> 
> --------
> Pásky z pytlíků v krabici p. Labaje bych vytahal a seřazené podle hodnot navlík na kus drátu, jako klíčky na kroužek. Pak bych je dal do jednoho pytlíku a ostatní zužitkoval na něco jiného:-)
> 
> PH
> 
> -----Původní zpráva----- From: Tomas Urbanek
> po vice nez deseti letech prace se smd se mi nahromadilo obrovske mnozstvi radove kusovych zbytku, ktere skladuji v puvodnich obalech se stiky (obvykle pytliky) a nijak je netridim. Pytliky mam ruzne v papirovych krabich jejichz pocet rozsiruji pote co se krabice zaplni. Tak to jde stale dokola. Problem je v tom, ze uz nemam ani potuchy co kde je a co tam vlastne je. Prohledavat totiz tenhle "sklad" zbytku je vzdy na hodiny takze to delam jen kdyz zapomenu neco objednat a/nebo je akutni nouze. Uz jsem si rikal mnohokrat ze to musim nejak zorganizovat. Ale jak? Jak skladujete kusove mnozstvi ruznych IC, polovodicu, kondenzatoru, rezistrou, indukci atp. navic v ruznych pouzdrech aby se v tom dalo jakz takz vyznat? Ruzne suplicky a krabicky jsou nerealne jelikoz jsou pro par kusu malych pouzder vzdy velke a muselo by jich byt opravdu velke mnozstvi, takze se nedaji pouzit. Poradace na filmy se hodi na veci v paskach, ale na veci v rozsypu myslim ze moc ne. A kdyz jsou v pasce jednotky kusu tak to taky neni ono. Poradte jak tohle resite. 
> _______________________________________________
> HW-list mailing list  -  sponsored by www.HW.cz
> Hw-list na list.hw.cz
> http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-listDalší informace o konferenci Hw-list