VKV jednotka s ECC85

Glajc Pavel pavel.glajc na del.cz
Pondělí Září 19 13:39:52 CEST 2016


Nevím sice jaké máte vf vybavení, ale pokud jednotka nešumí ani s anténou, šel bych nejdříve po tom zda je "mimo" vstupní jednotka nebo mf.
Když připojíte kus drátu 1-2m na výstup mf z jednotky neuzemněný vývod C214 zvedne se šum? objeví se krátkovlné stanice? Pak je mf v pořádku.
Máte jiné rádio VKV? najděte v něm výstup ze vstupní jednotky do mf a kombinací zjistěte co je špatné. Oscilátor lze sledovat i přiblížením k jinému VKV přijímači. Musí kmitat o mf výše (10,7MHz). Výborně se k tomu hodí např i SDR klíčenka. Při prolaďování se musí zázněj posouvat s prolaďováním oscilátoru. Kmitání oscilátoru lze i kontrolovat, pokud měříte odběr a dotknete se mřížky třeba šroubovákem, odsajete kmity a odběr se změní.
pg


----- Původní zpráva -----
Odesilatel: "hwnews konference" <hwnews na cncnet.info>
Příjemce: HW-news <hw-list na list.hw.cz>
Datum: 19.09.2016 11:36
Předmět: VKV jednotka s ECC85

Zdravim,

chtel jsem se zeptat zda nekdo nemate zmaknute tyhle jednotky....postupne jak jsem na te Tesle Filharmonii opravoval/steloval delsi rozsahy tak jsem se dostal az na VKV a zjistil, ze nepritomnost stanic neni ani tak antenou jako to, ze je nekde nejaky problem. Podle vseho je nejaky problem s kmitanim oscilatoru.


V priloze je schema cele jednotky - v mericim bodu ma byt v celem rozsahu napeti vuci zemi 0.2-0.4V. Ja se domerim spis tak maximalne 0.15V tedy spravne -0.15V 


Rano jsem tam pichnul do toho bodu osciloskop a nejaka sinusovka se tam objevuje, ale ne v celem rozsahu ladeni (kolik to kmita jsem ale uz nestihnul odecist).


Jednotku jsem celou rozebral a umyl, aby tam nebyly nejake svody z mastneho prachu. Mel jsem venku i ty ladici jadra). Dalsi veci je, ze s ECC85 Telefunken tam je alespon tech 0.15V. Kdyz tam dam novou Teslu tak se nedomerim vubec niceho.


Nemate nekdo napad co jeste zkontrolovat?


RV
 
_______________________________________________
HW-list mailing list  -  sponsored by www.HW.cz
Hw-list na list.hw.cz
http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://list.hw.cz/pipermail/hw-list/attachments/20160919/6e35ae30/attachment.html>


Další informace o konferenci Hw-list