instalace aplikace do Androidu

Šerých Jakub Serych na panska.cz
Středa Září 7 08:24:01 CEST 2016


Android má strukturu složek, kam se instalují aplikace dost chráněnou a nějaké kopírování souborů moc nepřipadá v úvahu (jedině pokud je mobil rootnutý a to obvykle ještě s různými problémy).
Každá aplikace má svoje jednoznačné ID (pro mapy cz.seznam.mapy) a pokud to z nějakého důvodu někde v databázích androidu zůstane uvězněno, myslí si, že tam ta apka je). Ale proč se tak mohlo stát a jak se toho snadno zbavit netuším.
Instalovat něco odjinud než z Google play lze jen pokud se ve vývojářském nastavení povolí instalovat z jiných zdrojů. Pak lze například instalační soubor stáhnout z nějakého webu a ono se to zeptá, zda se má instalovat.

Jakub Šerých

From: Hw-list [mailto:hw-list-bounces na list.hw.cz] On Behalf Of Vláďa Anděl
Sent: Tuesday, September 06, 2016 11:08 PM
To: konfera <hw-list na list.hw.cz>
Subject: instalace aplikace do Androidu


Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak probíhá instalace aplikace v Androidu. Stačí jen soubor nakopírovat do příslušné složky a půjde to spustit, nebo musí proběhnout instalace, která něco zapisuje do registrů podobně jako ve Windows? Případně kde ty regisrry v Androidu jsou?

Můj konkrétní problém: mobil Sony Xperia E2003 a Android 4.4.4. Měl jsem nainstalované mapy.cz, instaloval jsem to z Google play. Teď vydali novou verzi, kde je i turistická navigace. Nešlo mi to nainstalovat, hlásí že mapy jsou už nainstalované. Původní mapy jsem odinstaloval, pak jsem ještě po nich smazal v Android/data prázdnou složku mapy.cz. Chová se to úplně stejně, hlásí že mapy jsou už nainstalované. Kontaktoval jsem vývojáře a napsal mi, že bude asi nějaký problém v systému a že by mohl pomoct hard reset.


Nevěděl by někdo, co kde smazat, aby se dala nová verze nainstalovat?


Anděl

------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://list.hw.cz/pipermail/hw-list/attachments/20160907/dde23959/attachment.html>


Další informace o konferenci Hw-list