OT - Mycka a lednice

Michal Grunt michal.grunt na vynet.cz
Pondělí Květen 25 09:53:18 CEST 2015


Mám novou lednici Samsung A+++ (nebo kolik tam těch plus je, kdyby někdo chtěl přesný typ tak bych to našel někde v telefonu) a spokojenej s ní nejsem ani náhodou. Všechno v pohodě, chladí, mrazí, ale ty zvuky co to vydává jsou někdy až skoro ke zbláznění. Objednal jsem na to i servis a bylo mi řečeno že je to normální. Servisák říkal, že jsou lidi co si takové zvuky pochvalují jako že je to tichý oproti třeba staré lednici co měli a že jsou lednice co vydávají ještě daleko horší zvuky. Blbý na tý lednici je to, že je tam digitální invertor, který mění rychlost otáček kompresoru takže zvuk není stálý (jako u klasických lednic co si trochu zavrní a na ten monotónní zvuk se dá časem zvyknout a ignorovat ho), ale to by ještě tak moc nevadilo jako to, že vydává zvuk podobný bublání či skoro jakoby chrápání nebo čemu to mám přirovnat. Prý je to zvuk vstřikování chladícího média... No hrůza. A další věc je ta, že lednice spíš běží než neběží což u těch starých to je naopak (nachladí a na část dne vypnou a je klid). Blbec jsem ji hned nevyzkoušel (že bych ji mohl vrátit, kupovaná na mall.cz) a zapnul jsem ji až za x měsíců co jsem se nastěhoval.

MG

-----Original Message-----
From: Hw-list [mailto:hw-list-bounces na list.hw.cz] On Behalf Of Petr Zahradnik
Sent: Monday, May 25, 2015 12:13 AM
To: HW-news
Subject: OT - Mycka a lednice

Ahoj,

jestli si pamatujete, tak nás zlobila myčka. Netopila, resp. většinou netopila. Několikrát jsem ji rozebral a nic nezjistil. Pořád netopila, tak jsem dokonce i vyměnil relé. To původní bylo bez jakékoliv vady, nebylo očouzené, fungovalo. Ale vyměnil jsem ho. Nepomohlo to. Tak jsem tu myčku nechal být a představte si, ona po čase zase začala topit. Trvalo to dlouho, ale začala. Sama od sebe. Tak možná tam bylo něco ucpaného, nevím. Teď už několik týdnů topí a funguje jako dřív.

Dnes nám pro změnu odešla lednice. Asi 20 let stará. Má dvě čerpadla, mrazák jede, chlazení ne. Ale nejsem chlaďař, nic jsem nevykoukal, ani jsem ji nerozebíral. Koupil jsem tedy novou, zítra ji přivezou. Stejně už je stará, 20 let je 20 let, určitě šíleně žrala.

Petr Zahradník, počítačový expert

====================================================================
Petr Zahradník, Computer Laboratory
Obvodová 740/14, 400 07 Ústí nad Labem
telefony: 910 256 000, 475 501 627, 475 500 610, mobil: 602 409 601
web: http://www.clexpert.cz, e-mail: clexpert na clexpert.cz
ICQ: 21215917, Live: clexpert na clexpert.cz, Skype: callto://clexpert ====================================================================


_______________________________________________
HW-list mailing list  -  sponsored by www.HW.cz Hw-list na list.hw.cz http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list


Další informace o konferenci Hw-list