OT Pomaly NAS - male soubory

Jozef RAČEK Jozef_RACEK na tempest.sk
Středa Květen 20 19:27:27 CEST 2015


Požiadajte dodávateľa EMC technológii, nech Vám spraví performance štatistiky a dodá výsledky  z Mitrendu. (Hodiny az dni zbierania štatistík a par hodín čakania na výsledky). Ak nevie, co to je, vymente dodávateľa/partnera EMC za iného. Dajú sa tam nastrkat aj performance štatistiky lan a SAN switchov.... A mnoho dalších zariadeni. 
Vmax je hight end pole, zvláda niekoľko radov viac iops aj priepustnosťi. Vo výsledkoch Mitrendu budete vidieť, či je bottleneck na nejakom komponente EMC, a presne na ktorom. Na základe týchto výsledkov sa dajú urobiť zmeny v nastaveniach na zlepšenie performance. 
Obecne NAS nie je úplne najlepšia technológia na množstvo malých súborov ani na veľké záťaže.

Dodo


Dňa 20.5.2015, o 10:13, RV <vicek.radek na cpost.cz> napísal:

> Zdravim,
> 
> mel bych dotaz na Vas co provozujete NASy (hlavne ty vetsi firemni). Migrujeme nase servery na kompletni virtualizaci, menime i architekturu, aplikacni zalezitosti a cele se to zaseklo na tom, ze centralni uloziste planovane na firemnim NASu jede pri praci s malymi soubory rychlosti cca 150kB/s.
> 
> NAS je od EMC z rady Celerra (pomalost resi nase centrala s dodavatelem - bude to na dlouhe lokte).
> 
> Delal jsem nejaka mereni viz. priloha, kde se kopirovalo v ramci testu BIG deset 100MB souboru a v ramci SMALL cca 3.300 souboru o velikosti 8B az 15MB.
> 
> Testoval jsem dva servery Win 2008 proti NASu a pak jeste nasledne tento test na nasdileny disk z jednoho z techto serveru. A druhy ramcek je jen kontrolni zkouska tady u me z meho PC proti nasemu vyvojovemu fileserveru (Win Server 2003) a jeste proti linuxovemu serveru (bezici virtualne na nejakem levnem serveru Huawei), kde jsem jen rozbehl Sambu v default konfiguraci. I tak je to jasny vitez.
> 
> Jde mi o to, ze potrebujeme vyresit spolecny diskovy prostor pro ukaldani dat z nekolika serveru, tak aby byla pokud mozno zajistena vysoka dostupnost (ale uz jsem ochotnej obetovat i to) a behalo to rychle - mame tam bezne cca 1.5 milionu souboru, ktere potrebujeme nacitat z aplikacnich serveru.
> 
> Problem je, ze doposud to jelo z lokalnich disku fyzickych stroju a cas na zpracovani byl v radech desetin sekund. Lokalni disky z virtualizovanych stroju na diskovem poli jsou v radech sekund. Zpracovani na soucasnem NASu je v radech desitek az stovek sekund. :-(
> 
> Takze muj dotaz zni...je realne se dostat na sitovych souborovych systemech pri praci s malymi soubory na rychlosti alespon v radech cca 5-10MB/s pri cteni i zapisu? Momentalne zacinam pochybovat, ze cifs/samba je neceho takoveho schopna => tedy budeme muset zmenit architekturu.
> 
> 
> -- 
> Radek Vicek
> 
> ---------------------------------
> 
> Pro případ, že tato zpráva obsahuje návrh smlouvy, Česká pošta, s.p. vylučuje možnost přijetí návrhu smlouvy s jakýmikoli změnami, dodatky či odchylkami. Navržení změn, dodatků či odchylek z Vaší strany považujeme toliko za podnět k dalšímu jednání o obsahu smlouvy. Až do okamžiku podpisu/uzavření smlouvy nejsme jakoukoli naší nabídkou vázáni. Výsledky jednání předcházejících uzavření smlouvy považuje Česká pošta, s.p. za nezávazné. Česká pošta, s.p. nenese žádnou odpovědnost za případné ukončení nebo přerušení jednání o smlouvě, a to bez ohledu na jeho důvod.
> 
> 
> Tento e-mail včetně příloh může obsahovat důvěrné informace. Jestliže nejste zamýšlený adresát tohoto e-mailu, pak jakákoliv forma zveřejnění, tisk, kopírování, distribuce nebo šíření tohoto e-mailu a připojených příloh je přísně zakázáno. Pokud obdržíte tento e-mail omylem, oznamte to neprodleně jeho odesilateli a okamžitě tento e-mail včetně jeho příloh trvale vymažte ze svého systému. Odesilatel e-mailu neodpovídá za jakoukoliv škodu způsobenou modifikacemi či zpožděním přenosu e-mailu.
> 
> 
> In the event that this email contains a contract proposal, Česká pošta, s.p. hereby excludes acceptance of the contract proposal with alterations, amendments and adjustments of any nature. Your proposal of alterations, amendments and adjustments may only be subject of further contract negotiation. Česká pošta, s.p. is not bound by any of its offer until the contract is concluded. Česká pošta s.p. considers the result of contract negotiations preceding the conclusion of contract non-binding. Česká pošta, s.p. is not liable for termination or interruption of any contract negotiation for whatever reason.
> 
> 
> This e-mail and any attached files may contain confidential information. If you are not the intended addressee of this e-mail, you are hereby notified that any disclosure, printing, copying, distribution or dissemination of this e-mail and any attached files is strictly prohibited. If you receive this e-mail in error, please immediately notify the sender and permanently delete this e-mail and its attachments from your system. The sender of this e-mail does not accept liability for any damage that may be caused by any modifications or delay in the transmission of it.
> <cifs.gif>
> _______________________________________________
> HW-list mailing list  -  sponsored by www.HW.cz
> Hw-list na list.hw.cz
> http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list


Další informace o konferenci Hw-list