ach ta dnesni mladez

AZe aze na seznam.cz
Úterý Květen 19 08:37:06 CEST 2015


Od té doby, co nenosím hodinky, mám víc času. A je to už víc než 15 let. “Chytrý” mobil nemám a nechci. Vidím tu příšernou závislost na něm u kamaráda.....
aze

From: Pavel Kadečka 
Sent: Tuesday, May 19, 2015 2:21 AM
To: HW-news 
Subject: Re: OT: ach ta dnesni mladez

Seděli jsme s kolegy z práce v hospodě, pili pivo a kecali. V tom jeden z nich vytáhl mobil a začal něco hledat o probíraném tématu na internetu. A to se stalo ještě několikrát. V jednu chvíli si všichni kolegové hráli se smartfounem a šoupali prstama po dotykáči. Tak jsem vytáhl svou tlačítkovou nokii a abych aspoň trochu zapad, začal jsem listovat ve starých SMSkách, co jsme si psali s přítulkyní ;)


Poslední dobou mě vytáčí přítulkyně, že má v telefonu internet a fejsbůk a hraje si s tím častějc, než by se mi líbilo. Tím myslím třeba to, že si povídáme, jí cinkne zpráva z FB a ona začne chatovat. Takže jsem ji varoval slovy "es kommt der Tag" neboli "přijde den", kdy jí s tím krámem švihnu vo zem, aby jí to nerozptylovalo a mohla se mi naplno věnovat.


IMHO dnešní mládež by i uměla ty odpory spočítat bez mobilu, ale proč, když na telefonu je to rychlejší. Než přišly kalkulačky, taky lidi všechno počítali z hlavy nebo tužkou a papírem.


P.K.


Dne 19. května 2015 1:26 Vláďa Anděl <vaelektronik na vaelektronik.cz> napsal(a):

  Stal jsem ve fronte u slona a asi 20 lety chlapec stojici prede mnou se s kamaradem domlouval, ze koupi nejake ledky. Pak vytah mobil, pustil nejaky LED resistor calculator a podle toho k tem ledkam kupoval odpory. To uz dnesni mladez neumi bez mobilu vydelit dve cisla? Nebo snad nevi jak se to pocita? Slysel jsem ze v Japonsku se opovrhuje lidma, co jsou zavisli na chytrych mobilech, protoze pak na tom hledaji uplne vsechno a prestavaji si namahat mozek. Treba to jednou dojde i k nam a svet bude zase normalni.
  Andel
--------------------------------------------------------------------------------
_______________________________________________
HW-list mailing list  -  sponsored by www.HW.cz
Hw-list na list.hw.cz
http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://list.hw.cz/pipermail/hw-list/attachments/20150519/c937ea34/attachment.html>


Další informace o konferenci Hw-list