Maly kviz - reseni

Pavel Hudeček edizon na seznam.cz
Úterý Srpen 26 16:37:37 CEST 2014


Měřič statického pole. Takže to ovlivnění je tam žádoucí:-)

Základní problém je, že se jedná o malou kapacitu, v řádu desítek pF, která se vstupním proudem nesmí za mechanicky zvládnutelný čas významně nabít/vybít. Takže jsem vymyslel zapojení s ADA4665-2, které s pomocí těch odporů kompenzuje již tak malý vstupní proud, aby byl ještě menší.

Mimochodem, tenhle OZ by zrovna vyhovoval i pro ten včerejší problém s měřením proudu na obou koncích 12V napájení. Jen cena je cca 2 USD.

PH

Od: Petr King 
Co to bude, az to bude?
A neovlivnuje tohle treba i naindukovane pole, nebo statika?

Dne 26.8.2014 14:36, Pavel Hudeček napsal(a):
> nA mě v tomto případě moc netrápí. Nejradši bych tam měl ještě větší odpor, protože 50 mV při 1 pA je tak na hranici použitelnosti:-)
>
> Materiál desky normální, důležité jsou správně zapojené stínící spoje.
>
> Od: Kručinský Ladislav
> Čili jeden nanoampér na tomhle udělá 5V... Docela by mně zajímal materiál toho tišťáku a topologie návrhu. Dokázal bych si to představit na pájecích bodech z teflonu ae jako tišťák - hmmm, zírám.
>
> Behalf Of Pavel Hudeček
> Tak správné řešení je ten vysokej odpor. Konkrétně 50G (ano opravdu giga). Docela mě překvapilo, že jsou tyhle hodnoty nejsnáze dostupné v 0805.
>
> Bude to do obvodu na kompenzaci vstupního proudu OZ. Tam bude opravdu potřeba řešit problematiku unikajících proudů, co zde byla včera nakousnuta.


Další informace o konferenci Hw-list