RE: Jen tak pro radost (ale vlastně to není OT)

SvobodovaA na szdc.cz SvobodovaA na szdc.cz
Úterý Srpen 26 08:36:37 CEST 2014


Dobré dopoledne, ahoj,

	já vím, že to není nic těžkého. Ale mluvila jsem o normálních lidech, ne lidech z konference, protože to je trochu jiná sorta. A lidé z*IXového světa jsou také jiná sorta. Ačkoli se asi budou čílit, ale je to tak :-) 

	Jinak ten PATH byl potřeba, program bez tohoto parametru nechtěl fungovat. FLY jsem nikdy nezačala moc používat, protože mi prostě logika jeho ovládání nikdy nešla na rozum. To mi připadal lepší Ferda Mravenec a jako nejlepší hodnotím Eagle, ačkoli je to určitě na dlouhou debatu, všechno má svoje pro a proti. Nechci říkat, že FLY je špatný systém, ale podle všeho je určený pro jinou kategorii lidí než jsem já.

	Také je hezké vidět, že se celý CAD systém, včetně dokumentace, všel na jednu jedinou disketu :-)

Saša Svobodová


-----Original Message-----
From: Hw-list [mailto:hw-list-bounces na list.hw.cz] On Behalf Of Pavel Troller
Sent: Tuesday, August 26, 2014 8:24 AM
To: HW-news
Subject: Re: Jen tak pro radost (ale vlastně to není OT)

Zdravím,
  v *IXovém světě je tento způsob instalace ještě docela běžný, rozdíl je snad jen v tom, že místo diskety se onen archív stahne ze sítě, takže ne xcopy, ale wget :-).
  Zbytek pak může být velmi podobný, jen místo unarj bude nejspíše tar a holt se nebude přepínat na d:, ale vstoupí se přímo absolutní nebo relativní cestou do vytvořeného adresáře. 
  Osobně musím přiznat, že mám mnohem radši tento způsob než automatizovaný způsob pomocí instalačního scriptu, který nemusí znát (a zpravidla nezná) detaily mé instalace a naprasí věci úplně jinam, než kam patří. Takže pokud již musím takový produkt používat (např. proprietární Nvidia driver, stále funguje lépe než open-source Nouveau), blahořečím tvůrce samoinstalačního archivu, že jej vybavili volbou --extract-only, tuto použiji, a pak si instaluji opravdu kousek po kousku manuálně :-). 
  Zdraví Pavel

> Sašo, to není nic jiného než obyčejné rozbalení archivu někam na disk. Já osobně takové programy nevyžadující instalaci mám nejradši. Jediná nestandardní věc je tam ten PATH. Ale to patrně nebylo nutné, jen se autoři snažili omezit možný rozsah problémů. V těch dobách ještě manažery neuměly komprimované soubory tak se to řešilo takto. Obvykle se na to ale udělal *.bat soubor, který ty činnosti za uživatele.
> Další informace o konferenci Hw-list