OT jen takova Win7 perlicka

Michal Grunt michal.grunt na vynet.cz
Čtvrtek Srpen 7 12:32:24 CEST 2014


Jinak nevím jak HP, ale někteří výrobci mají na disku recovery partition kde je obraz disku (soubor WIM) se systémem včetně ovladačů (pak to naběhne tak jak když PC koupíte a poprvé ho zapnete)... Ale pokud tam byla tak jste ji nejspíš při ruční instalaci W7 smazal :-) Nebo se zeptat vašeho správce IT zda to instalačí médium nemá (nějaké novější s SP, které mohlo přijít s novým PC). Ale většinou se už dnes musí při objednávce zaškrtnout, že to instalační médium chcete (něco málo stojí).


-----Original Message-----
From: Hw-list [mailto:hw-list-bounces na list.hw.cz] On Behalf Of Michal Grunt
Sent: Thursday, August 07, 2014 12:10 PM
To: HW-news
Subject: RE: OT jen takova Win7 perlicka

Pro integraci SP nebo ovladačů pro XP jsem používal tento program: http://www.nliteos.com/ ale na W7 to fungovat asi nebude. Nicméně SP se dá do instalačního média zaintegrovat snad nějakým příkazem přímo v OS.

Zkuste si někde sehnat (stáhnout) HP instalační médium už se zaintegrovaným SP. Třeba u DELLu jsou instalační média všechna stejná (snad pro celý jejich výrobní program včetně NTB) a obsahují rovnou xy jazykových mutací a SP. Aktivace také probíhá nějak "přes BIOS" (sama). Na internetu se bude určitě někde válet. Není to nic proti ničemu. Za vyzkoušení nic nedáte (základní instalace W7 je řádově na čtvrt hodinky). Kdyby se to nevešlo na jednovrstvé DVD mělo by jít z ISO vytvořit i instalační bootovací USB.

-----Original Message-----
From: Hw-list [mailto:hw-list-bounces na list.hw.cz] On Behalf Of RV
Sent: Thursday, August 07, 2014 9:47 AM
To: HW-news
Subject: Re: OT jen takova Win7 perlicka

Je to HPcko takze ma specialni instalacku Win7, ktera se aktivuje na zaklade nejakeho bazmeku v UFI Biosu. Takze pokud pouziju jinou tak uz tam nemam original OS a jak jsem psal tak je to sluzebni NB a mistni SW auditori jsou jak to napsat slusne...

Dnes rano v 9h to slavnostne nabehlo. Cisty nabehnuty system bere presne 1GB RAM :-(

Radek Vicek


Dne 7.8.2014 9:32, Michal Grunt napsal(a):
> Nebo rovnou vzít/vyrobit instalační CD/DVD na kterém je již SP1 
> zaintegrován (u XP SP3). Sice je pak ještě spousta aktualizací, ale o 
> dost méně než bez SP. Nebo ten SP jak už se psalo hned po čerstvé 
> instalaci ručně stáhnout a nainstalovat. Před spuštěním aktualizací je 
> lepší doinstalovat veškeré ovladače (je to pak rychlejší než systém 
> bez ovladače pro řadič disků, chipsetu atd.). To s tím zatížením CPU 
> instalační službou byl problém hlavně u XP (u Vist netuším). Zajímavý, 
> že se to stávalo u přiležitosti ukončení podpory XP - problem začal 
> asi rok před ukončením? - asi chtěli donutit uživatele koupě nového 
> HW/SW. U W7 je to už asi lépe vyřešené, protože jsem tento problém 
> zatím nazaregistroval. Nejspíš tuto featuru MS nasadí až bude končit 
> jejich podpora :-)
>
> -----Original Message----- From: Hw-list 
> [mailto:hw-list-bounces na list.hw.cz] On Behalf Of Martin Hanek Sent:
> Wednesday, August 06, 2014 5:44 PM To: HW-news Subject: Re: OT jen 
> takova Win7 perlicka
>
> Po instalaci Win7 bych nejprve rucne stahnul a nainstaloval SP1 a pak 
> teprve spustil Windows Update.
>
> Martin Hanek
---------------------------------

Pro případ, že tato zpráva obsahuje návrh smlouvy, Česká pošta, s.p. vylučuje možnost přijetí návrhu smlouvy s jakýmikoli změnami, dodatky či odchylkami. Navržení změn, dodatků či odchylek z Vaší strany považujeme toliko za podnět k dalšímu jednání o obsahu smlouvy. Až do okamžiku podpisu/uzavření smlouvy nejsme jakoukoli naší nabídkou vázáni. Výsledky jednání předcházejících uzavření smlouvy považuje Česká pošta, s.p. za nezávazné. Česká pošta, s.p. nenese žádnou odpovědnost za případné ukončení nebo přerušení jednání o smlouvě, a to bez ohledu na jeho důvod.

 

Tento e-mail včetně příloh může obsahovat důvěrné informace. Jestliže nejste zamýšlený adresát tohoto e-mailu, pak jakákoliv forma zveřejnění, tisk, kopírování, distribuce nebo šíření tohoto e-mailu a připojených příloh je přísně zakázáno. Pokud obdržíte tento e-mail omylem, oznamte to neprodleně jeho odesilateli a okamžitě tento e-mail včetně jeho příloh trvale vymažte ze svého systému. Odesilatel e-mailu neodpovídá za jakoukoliv škodu způsobenou modifikacemi či zpožděním přenosu e-mailu.


In the event that this email contains a contract proposal, Česká pošta, s.p. hereby excludes acceptance of the contract proposal with alterations, amendments and adjustments of any nature. Your proposal of alterations, amendments and adjustments may only be subject of further contract negotiation. Česká pošta, s.p. is not bound by any of its offer until the contract is concluded. Česká pošta s.p. considers the result of contract negotiations preceding the conclusion of contract non-binding. Česká pošta, s.p. is not liable for termination or interruption of any contract negotiation for whatever reason.

 

This e-mail and any attached files may contain confidential information. If you are not the intended addressee of this e-mail, you are hereby notified that any disclosure, printing, copying, distribution or dissemination of this e-mail and any attached files is strictly prohibited. If you receive this e-mail in error, please immediately notify the sender and permanently delete this e-mail and its attachments from your system. The sender of this e-mail does not accept liability for any damage that may be caused by any modifications or delay in the transmission of it.

_______________________________________________
HW-list mailing list  -  sponsored by www.HW.cz Hw-list na list.hw.cz http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list
_______________________________________________
HW-list mailing list  -  sponsored by www.HW.cz Hw-list na list.hw.cz http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list


Další informace o konferenci Hw-list