Re: Jaky lab zdroj bylo Re: Laboratorní zdroj HY3003D

Jan Waclawek konfera@efton.sk
Pátek Červen 26 10:47:33 CEST 2009


----- Original Message ---------------
>Primarne pouzivat, ale jak rikam, u podobnych veci je dost duleztou soucasti vzhled a ergonomie , pri kusove vyrobe je docela problem toho dosahnout , minimalne vzhed je problem.

No, ergonomia a vzhlad su dve rozne veci; ergonomiu je mozne dosiahnut ovela lahsie ako vzhlad. Napriklad, riadiaci panel a samotny zdroj nemusia vobec byt pohromade; to prve ide nabastlit do nejakej peknej krabicky, to druhe moze byt v skaredej krabici schovane pod stolom.

Dalsia vec co ma napadla je kupit a okamzite recyklovat ten "neskutecny kram" - vyhodit creva (pripadne pouzit to trafo), a nechat si krabicku so svorkami a  hejblatkami a displaymi?

wek




>Napadla me i ta vyroba, ale to by znamenalo nechat si udelat profi krabici coz vyzaduje rozumnou seriovost a nemyslim si, ze se podobna vec da v CR prodavat po stovkach ks.
>
>Jeden priklad, ted jsem opravoval zdroj v DVD prehravaci, sehnal do nej celkem exoticky ridici IC, abych nasledne zjistil, ze krome zdroje odesel i procesor a tudiz to cele mohu vyhodit Zde by se sikl zdroj, ktery dava 4 napeti s alespon trochu solidnejsimi parametry, usetril bych si praci. Prikladu by se jiste naslo vice, ja holt obcas delam tak brutalni veci jako rizeni napetim rizeneho oscilatoru pomoci napeti ze zdroje, mam lab zdroj, ktery lze ridit z PC a zrovna se mi siklo ovladat tuto funkci z Labview, mam sice i merici kartu s DAC, ale zdroj byl na stole tak oscilator ridil 12bit DAC v lab. zdroji :-)
>
>Tom
>




Další informace o konferenci Hw-list