menic a nabiejcka

Vláďa Anděl vaelektronik@vaelektronik.cz
Středa Srpen 26 00:11:05 CEST 2009


Nabíječky 12V 80A jsme si nechávali dělat v TNZ http://www.tnzcz.com/ , jsou v krabici jako svářečka. My jsme od nich chtěli jen proudové zdroje řízené signálem 0-10V, ale dělají i nabíječky pro Pb. Pokud to má běžet trvale, chtějte po nich nějaký lepší větrák co mu za rok neodejdou ložiska. Taky to chce trochu výkonovou rezervu, při max. proudu a totálně ucpaném filtru větráku (dokud to funguje, nikdo si toho nevšimne) to vypínala tepelná ochrana.
Anděl
 ----- Original Message ----- 
 From: Michal Krestan 
 To: HW-news 
 Sent: Tuesday, August 25, 2009 7:41 AM
 Subject: Re: menic a nabiejcka OK, diky za info. Menic jeste nemam. Jen mi pri tom paralelnim spojeni bohuzel vyjde horsi ucinnost menice a nutnost pouziti privodu pro 3x vetsi proud, ale to pujde vyresit. S baterii jsem neuvedl presne info, jedna se o gelove trakcni baterie 12V, kazda s kapacitou 220Ah. V podstate bych zde mozna mohl pri 12V pouzit nejakou UPS, ale ty asi nemaji tak velky nabijeci proud a optimalni pro tuto aplikaci by bylo nabijet proudem kolem 30A.

         Michal

  ----- Original Message ----- 
  From: Vláďa Anděl 
  To: HW-news 
  Sent: Tuesday, August 25, 2009 1:05 AM
  Subject: Re: menic a nabiejcka


  Pokud ještě měnič nemáte a máte možnost volby sériového nebo paralelního spojení baterek, jednoznačně doporučuju paralelní spojení. Pb baterie se obvykle provozuje v režimu dobíjení na konstantní napětí a paralelně jich můžete dát kolik chcete. Pokud dáte tři baterie do série a nebudou úplně stejné, nebudou ani jejich napětí stejná a bateriím to zkrátí životnost. Články v jedné baterii by měly být stejné a hlavně se používají vždy společně. U ČD se laškuje s Pb gelovýma bateriema (Slováci už se vrátili k alkalice) a dodávají se k tomu nabíječky pro jeden blok (12V). Nabíjení víc bloků v sérii výrobce nedoporučuje (snad i zakazuje).

  Anděl   
   ----- Original Message ----- 
   From: Michal Krestan 
   To: HW-news 
   Sent: Monday, August 24, 2009 11:11 PM
   Subject: menic a nabiejcka
   Potreboval bych poradit, kde se da koupit hotove reseni nabijecky a menice pro 3ks Pb akumulatoru. Mam v jedne aplikaci 3ks aku 12V s kapacitou 220Ah, ktere je potreba nabijet z pripojky 240V AC a na druhe strane z nich odebirat v pripade potreby 240V AC pres menic, ktery je schopen dodat 3000W. Idealni by bylo shenat neco, co zvladne zapojit aku do serie, ale zadny menic, ktery by pracoval na 36V jsem nenasel. Je mozne i pri takovych proudech zapojit akumulatory paralelne, aniz by to melo velky vliv na zivotnost aku?

         Michal--------------------------------------------------------------------------


   _______________________________________________
   HW-list mailing list - sponsored by www.HW.cz
   Hw-list@list.hw.cz
   http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list----------------------------------------------------------------------------


  _______________________________________________
  HW-list mailing list - sponsored by www.HW.cz
  Hw-list@list.hw.cz
  http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list------------------------------------------------------------------------------


 _______________________________________________
 HW-list mailing list - sponsored by www.HW.cz
 Hw-list@list.hw.cz
 http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-list
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: http://list.hw.cz/pipermail/hw-list/attachments/20090826/a7a2ac44/attachment-0002.htm 


Další informace o konferenci Hw-list