LED TV Samsung - resume

Josef Stengl ok1ced@nagano.cz
Pátek Srpen 7 20:28:14 CEST 2009


Tak to nevím. Soudím podle toho, že když jsem ještě vyvíjel TV v Plzni, tak cvakání zdrojů bylo nepřijatelné, právě z toho důvodu že se pak vracely z reklamací. Zdrojaři a zvukaři se s tím něco natrápily. Nebylo prostě přijatelné, aby mě vypnuté v noci rušilo. No, nic časi se mění a zákazník se nechává čím dál více omezovat. U TV za 30k bych tohle neočekával. Zachvíly nebudou slyšitelné přeslechy závadou ... a že to nebude zobrazovat? No to přece není problém výrobce ale toho kdo si to koupil. Podle mě je to neodstranitelná konstrukční vada. Ale já byl vždycky divnej.

ced


Novotny Pavel wrote:
> Cvakani jsme neslysel, ale obecne nemate pravdu, TV je elektornicke zarizeni a jako takove nikde neni napsano ze jeho hlucnost v jakemkoliv provoznim stavu je, ma nebo musi byt 0dBa, jinak receno pokud vyrobce v namualu nema napsano ve standby je hlucnost 0dBa, tedy presneji 0.000dBa tak to neni duvod k reklamaci.
> Tokik obecne k tvrzeni.
> 
> V realu se postupuje tak, ze zarizeni by melo produkovat max. stejny hluk jako ostatni stejne TV a tento hluk by nemel byt zcela zrejme rusici :-)
> 
> V zacatku teto debaty jsem zde upozornoval, ze Samsungy (nejen ony) nejake ty zvuky vyluzuji a ze to chce zkontolovat na prodejne a pripadne porovnat s jinym kusem.
> 
> PN
> 
> 
> 
> 
> 
>>> Pokud to nemají napsáno v manuálu, že to při stand-by cvaká, tak je to
>>> důvod k reklamaci. Některá vývojivá oddělení se stím cvakání docela
>>> natrápí (aby to nedělalo). Sice se budou bránit, že je to vlastnost a ne
>>> chyba, ale je to takzvaný oblečený bug (z chyby se udělá vlastnost :-).
>>> ced
>>
>>
>> ------------------------------------------------------------------------
>>
>> _______________________________________________
>> HW-list mailing list  -  sponsored by www.HW.cz
>> Hw-list@list.hw.cz
>> http://list.hw.cz/mailman/listinfo/hw-listDalší informace o konferenci Hw-list