feritova pamat
Jan Kral
kral@fortech.cz
Úterý Říjen 14 11:51:39 CEST 2008
Mozna by se mohlo pro mladsi rocniky, kteří hledaji jen nove informace, rict, ze prectenim informace z takove pameti doslo soucasne k jejimu smazani a proto musely obvody zajistit jeji opetovne zapsani zpet, tim to mohlo byt o dost slozitejsi.
Jinak jsou tyto pameti skutecne krasne jak na oko, tak funkci. Měli jsme na fakulte pocitac, jehož datova a programova pamet byla feritova a slo napsat program tak, ze při vypadku napajeni a po jeho obnove pokracoval tam kde byl predtim.
S pozdravem JK
> Co si pamatuju z davnych dob, tak to funguje genialne proste, ferity maji "divnou" hysterezni smycku, takze se magneticky tok meni skokem, nebo vubec.
> Takze do adresnich vodicu se pusti proud, tam, kde se ve feritu krizi, tak to staci na zmenu, tam kde je jen jeden to nestaci. A pokud dojde ke zmene, tak se indukuje napeti v datovem vodici - > cili u toho je IMHO jedno, jestli vede krizem nebo spolu s nejakym adresnim vodicem - mozna se pak lisi algoritmus cteni, u tech krizem bude IMHO jednodussi..
> Ale stejne nechapu, jak to mohlo relativne spolehlive fungovat, videl jsem I R/W elektroniku z diskretnich soucastek a to je masakr... Ukazat jim v ty dobe 2GB mikroSD..... ;-)
Další informace o konferenci Hw-list