QFN pouzdro na pcb

Cihak@dkv.lbc.cd.cz Cihak@dkv.lbc.cd.cz
Pondělí Červenec 7 10:59:38 CEST 2008


Mýlíte se. Plošky jsou celé schované a od obvodu pouzdra oddělené mezerou tak aby se k nim z venku nedalo dostat. V DS je to krásně vidět. Vím jaké pouzdro máte na mysli. Také jsem si myslel že je to ono a proto jsem ho v tomto provedení objednal. Cena totiž byla poloviční než u pouzder s vyvedenými vývody. Bohužel výrobce neměl pochopení pro mé představy jak má pouzdro vypadat :-). Připojil jsem to krátkými drátky. Byla to trochu mikroskopická práce ale už to celé krásně funguje :-). Takže konec dobrý - všechno dobré.
 
    Martin.

-----Original Message-----
From: hw-list-bounces@list.hw.cz [mailto:hw-list-bounces@list.hw.cz] On Behalf Of n11444@seznam.cz
Sent: Monday, July 07, 2008 10:23 AM
To: HW-news
Subject: Re: QFN pouzdro na pcb


Dobry den,
pri prochazeni vikendove konference mi to neda nereagovat na Vas problem.
Podle datasheetu je videt, ze i kdyz jsou plosky z vetsi casti pod pouzdrem, i tak po stranach vycnivaji male kousky.
 
Na tyto obvody, a to i pro mensi seriovou vyrobu, pouzivame pajeci kapalinu. Obvod chytite alespon za dva piny na spravne misto na desticce. Jednu radu pinu (protoze se kapalina vyparuje) potrete pajeci vodickou a s trochou cinu prejedete vsechny hroty v jednom tahu hrotem pajecky a je zapajeno. Delame takto i ty nejmensi roztece a jde to bez problemu. Nejlepsi je koupit si k mikropajce zahnuty hrot, takovy kopyto.
 
Na stredni pin delame na desce vetsi odmaskovanou plosku s co mozna nejvetsim odmaskovanym prokovem. Tim je pak mozne prostrcit hrot pajecky, prokov i spodni pin otvoru prohrat a pridanim cinu bezpecne priletovat.
 
Jelikoz pouzivane kapaliny objednavame, snazim se ted vyzkouset kapaliny prodavane napriklad v GESu a pote o tom napisu clanek na pandatron.
 
Zdenek Novotny
http://pandatron.cz
 

------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: http://list.hw.cz/pipermail/hw-list/attachments/20080707/80a2fd18/attachment-0002.htm 


Další informace o konferenci Hw-list