Super OT: Latkove vs. papirove pleny

mjfox@centrum.cz mjfox@centrum.cz
Úterý Únor 22 16:22:21 CET 2005


Lidi, prosimvas nechte toho, ja sam za sebe prohlasuju, ze pouzivam Windows pricemz pouzivani Linuxu nezakazuju (sam mam doma instalacni CDcka RedHatu, na ktera se uz dlouho prasi...), jednou jsem naprogramoval jeden Atmel, pouziti PICu nezatracuju a vyrostl jsem na latkovych plenach. Jesi si me nekdy ta moje vezme a bude se mnou chtit mit nejaky deti, tak se pujdu na volbu plen zeptat ji, pac jako zenska by tomu mela rozumnet prinejmensim o chlup vic nez ja.

Do teto diskuze se hadam nepripojila jeste zadna zena, tak si myslim, ze je dost neobjektivni a zkreslena.

Nechcete se precejen radsi zacit bavit o technice?

P.K.

> Od: "Radek Kasal" <radekkasal@centrum.cz>
>
> Mám dvě děti, jedno vyrostlo na látkových a druhé částečně na papírových plínkách. Tak vim o čem to je. Uvedené články jsou plné demagogije a zkreslování skutečnosti.
> 
> Budme konkrétnější, tak třeba část ekonomické výhodnosti uplně zanedbala náklady na pracovní sílu, technické vybavení, skladování exkrementy znečištěných plen. O nějaké předpírce ve studené vodě raději nepíší. Pro nezasvěcené, kojená mimina nedělají bobky ale řídkou kaší. Tu je třeba ručo z pleny odstranit (ve studené vodě neb teplá voda zdrcne bílkovinu a je to ještě horší), žádná pračka si s ní neporadí. U nás jsme pleny vyvařovali a žehlili po celou dobu používání.
> 
> Když jsem si udělal výpočet za použití údajů z prvního článku, tak na hodinu práce mi vychází částka 37Kč. Kdyby se ale započítali opomenuté maličkosti, tak bych odhadoval, že hodina práce maminky by byla oceněna ještě mnohem, mnohem nižší částkou, tak někde kolem 0-10Kč. 
> 
> Pokud víte o někom kdo je ochoten za 37Kč na hodinu pracovat, tak sem s ním, velice rád mu necham prát a žehlit normální oblečení.
> 
> RadekDalší informace o konferenci Hw-list