DSP audio filtr na PocketPC či DSP?

Petr Stetina petr@lab.cz
Pátek Duben 15 09:22:09 CEST 2005


Vojtěch Bubník wrote:

>Díky všem za rady.
>
>Rozhodl jsem se nakonec pro tu nejbrutálnější, ale nejjednodušší metodu. Do starého iPAQu zadělám mikrofonní jack do díry na stylus. Mechanismus je stejně rozbitý, takže tam stylus nedrží. Tohle rozhraní je nakonec radioamaterem realizovatelné snadněji, než výroba SDIO karty či nákup exotického BT modulu. A zbyde seriový port volný pro připojení klávesnice, která je k mojí aplikaci žádaná.
>
>DSP algoritmy by snad měl StrongARM SA-110 na kmitočtu 206 MHz o 200MIPS zvládnout stejně dobře jako celočíselný DSP od Analog Devices, který má 80MIPS. Nebo se mýlím? Já vím, DSP procesory mají vychytávky jako guarding bits akumulátoru nebo kombinované instrukce vynásob a sečti, ale ten StrongARM má přece jen nějakou výkonovou rezervu. Nebo se mýlím?
>  
>
Jak to koresponduje s vasim puvodnim zadanim? ;)

>Valná většina dnešních PocketPC zařízení má sice AD a DA převodník, ale nemá vyveden MIC konektor. Přece jen pokud požaduji reprodukovatelnost zařízení, tak rýpání v mrňavém zařízení a vmačknutí konektoru tam, kam se už nemůže vejít, nepovažuji za reprodukovatelnou konstrukci. Takže zbývá možnost připojení externího AD převodníku. Stačil by mi 16 bitový, tak 28ksamplů/sec.
>  
>
Kazdopadne preju hodne stesti pri vyvoji!

-- 
Petr
Další informace o konferenci Hw-list