<div>Jenze se na to stejne nejakym zpusobem musi povesit ten budik a je potreba zajistit aby se zastavil az potom, co to napeti klesne na danou mez a ne driv, ne pozdejc. Takze se tam stejne musi dat komparator a kdyz uz tam bude, tak nejjednodussi bude na jeho vystup povesit rele, ktere odpoji jednim kontaktem vybijeci odpor a druhym budik.
</div>
<div> </div>
<div>P.K.<br><br> </div>
<div><span class="gmail_quote">2006/1/6, pyjan <<a href="mailto:pyjan@tiscali.cz">pyjan@tiscali.cz</a>>:</span>
<blockquote class="gmail_quote" style="PADDING-LEFT: 1ex; MARGIN: 0px 0px 0px 0.8ex; BORDER-LEFT: #ccc 1px solid">stačí k vybíjecímu odporu předřadit v sérii jednu Si a jednu Ge diodu v propustném směru. Při napětí 1,1V přestane vubíjecí prou protékat.
<br><br>Pavel Kadečka napsal(a):<br>
<blockquote type="cite" cite="http://midb31653510601060319m2c7aaa60j@mail.gmail.com">
<div><span class="q" id="q_1089fb203c6f7f4f_1">
<div>Tak jednoduchy to nebude - vybiti na 0V clanku asi moc nesvedci. Spis by to chtelo dat k tomu aspon trochu elentroniky, ktera zajisti odpojeni clanku pri vybiti na cca 1V (a mozna i to je malo - digifotaky a mobily vetsinou povazuji uz 1,2V na clanek za vybite).
</div>
<div> </div>
<div>Aby to bylo uplne dokonale, tak by to chtelo odpor nahradit zdrojem konstantniho (vybijeciho) proudu, ale rozdil nebude az tak velky.</div>
<div> </div>
<div>P.K.</div></span><br> </div></blockquote></blockquote></div>